aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Okręgowa Izba Lekarska w Zachodnio-Pomorskim zwróciła się do rolników

4 marca 2024
Okręgowa Izba Lekarska w Zachodnio-Pomorskim zwróciła się do rolników
Protestująacy rolnicy w zachodnio-pomorskim otrzymał list od Prezesa Okregowej Izby Lekarskiej Pana Michała Bulsy w którym to Pan Prezes zwrócił się o organizatorów ozaniechanie blokad ponieważ areti i earzre mająautrudnony dostęp do pacjentów ponieważ blokady uniemożliwiająp łynny przejazd.
Na ten list odpowiedział Roman Waszczyk który jest Rzecznikiem protestu.
 
Poniżej pełna treść pisma. 
 
"Dzień dobry. 
Dziękuję za przesłany list.
W imieniu protestu rolników z powiatów gryfińskiego, myśliborskiego I pyrzyckiego protestujących przede wszystkim na S3 węzeł Myślibórz informuję, że od początku protestów współpracujemy ze służbami i tworzymy korytarze życia. Nigdy nie było żadnego problemu z tym, by jakiekolwiek pojazd uprzywilejowany miał otwarty przejazd przez nasz protest. Zawsze wsłuchujemy się w głos ludzi i policji i przepuszczamy wszystkich mający ważny powód: wizyta u lekarza, przejazd pracowników opieki medycznej, przejazd osób udających się na operacje, przeszczepy, pojazdów z dziećmi. Nasza delegacja była także obecna na spotkaniu u Wojewody Lubuskiego, na którym dyskutowano o potrzebie zapewnienia korytarzy życia i nasza delegacja otrzymała podziękowania za wzorową postawę w tym zakresie. Jednocześnie zostaliśmy poinformowani, że na początku protestów policja źle przekierowała karetkę z pacjentem z Gorzowa jadącą do Szczecina i nie było w tym winy rolników. Również Wojewoda Zachodniopomorski na spotkaniu z rolnikami w Renicach dziękował rolnikom i potwierdził nasze wzorowe zachowanie.
 
Zgodnie z ustaleniami z Panem prezesem Michałem Bulsą, wszyscy medycy otrzymają informację, że bez problemu przejadą przez protest. Dodatkowo Pan prezes zaoferował okazywanie przez medyków pieczątek dla potwierdzenia. 
Fakt, że medycy będą mogli okazać pieczątkę bądź coś innego byłby pomocny ze względu na dużą ilość osób próbujących podszywać się pod różnego rodzaju służby i grupy. 
Protest jest dla ludzi a nie przeciwko nim. 
Jeszcze raz przepraszam za utrudnienia, ale obecna sytuacja pokazuje, że nasze działania są słuszne i nie mamy wyjścia. Walczymy o przetrwanie naszych gospodarstw oraz za każdego Polaka, bo Zielony Ład dotyczy nas wszystkich!"
 
Pozdrawiam 
Roman Waszczyk 
Rzecznik protestu 

oprac e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę