dnikukurydzy_210818

ONZ: Sudanowi Południowemu grozi kolejna klęska głodu

27 lutego 2018
ONZ: Sudanowi Południowemu grozi kolejna klęska głodu

Klęska głodu najpewniej powróci do Sudanu Płd. w ciągu kilku miesięcy; 155 tys. ludzi zacznie cierpieć głód już między majem a lipcem - ostrzegła w poniedziałek specjalna grupa robocza ONZ, w której znaleźli się też przedstawiciele władz południowosudańskich.

Jak przekazała specjalna grupa robocza, aż 5,3 mln ludzi, czyli 48 proc. ludności Sudanu Południowego, już teraz znajduje się w "kryzysowym" lub "awaryjnym" położeniu, które stanowią odpowiednio trzeci i czwarty stopień na skali zagrożenia bezpieczeństwa żywnościowego. 155 tys. ludzi już za kilka miesięcy prawdopodobnie przejdzie do etapu piątego, tj. klęski głodu.

Jesienią 2017 roku trzy agendy ONZ (ds. Wyżywienia i Rolnictwa - FAO, Międzynarodowy Fundusz Rozwoju Rolnictwa, Światowy Program Żywnościowy) alarmowały, że na świecie znów rośnie liczba głodujących. Informowano wówczas, że głód dotyka 11 proc. ludności świata, a od 2015 roku liczba głodujących wzrosła o 38 mln z powodu rozprzestrzenienia się konfliktów i "szoku" zmian klimatycznych, m.in. suszy w Sudanie Południowym i innych częściach Afryki.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Mniejsze obciążenia podatkowe dla rolników tworzących spółdzielnie zapewni ustaw...

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że wkrótce wypłaci z Funduszu Solid...

„Polska bez smogu” to temat panelu dyskusyjnego podczas 8. Europejskiego Kongres...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę