aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Opole/Proces o kradzież stada świń

9 listopada 2017
Opole/Proces o kradzież stada świń

Przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się w czwartek proces Tomasza Z., oskarżonego o kradzież 1632 świń, o łącznej wartości 785 tysięcy złotych.

Według ustaleń śledztwa, Tomasz Z. otrzymał w 2015 roku od warszawskiej firmy "Tucz" prawie cztery tysiące warchlaków. Zgodnie z umową, przez kilka miesięcy miał je tuczyć w swoich gospodarstwach w Wierzbnie (Opolskie) i Jagielnie (Dolnośląskie). Po odchowaniu, świnie partiami były odbierane przez firmę z Warszawy. Na początku marca 2016 roku właściciel warchlaków uznał, że został okradziony, bo otrzymał od hodowcy o 1632 świnie za mało.

Według prokuratury, warszawska firma, która oprócz zwierząt zaopatrywała rolnika w pasze i odpowiednie medykamenty, poniosła straty w wysokości 785 tysięcy złotych.

Oskarżony nie stawił się w czwartek przed sądem. Prokurator, przytaczając zeznania Tomasza Z., złożone w trakcie śledztwa, powiedział że oskarżony nie przyznaje się do winy i zapewnia, że wywiązał się z umowy. Jak tłumaczył w śledztwie Z., różnice w stanie liczebnym trzody mogły wynikać m.in. z przyczyn naturalnych jak choroby, były też - według oskarżonego - efektem bałaganu w dokumentacji warszawskiej firmy.

W celu ustalenia prawdy sąd przewiduje m.in. przesłuchanie kilkudziesięciu świadków, w tym pracowników obu firm. Za zarzucane Tomaszowi Z. czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Marek Szczepanik (PAP)


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę