Adama_AgilTrinity_15.08.2020
GUS_230920_750x100_stat

Osłabienie ukraińskiego eksportu drobiu

11 sierpnia 2020
Osłabienie ukraińskiego eksportu drobiu

MHP – wiodący producent kurczaków na Ukrainie z największym udziałem w rynku ogłosił wyniki produkcyjno  – sprzedażowe za pierwsze półrocze 2020 roku.

Ukraiński agroholding zwiększył produkcję kurcząt o 2 proc. osiągając poziom 359,9 tys. ton.  Sprzedaż przedsiębiorstwa ogółem określono na 328,4 tys. ton, co oznacza 5 proc. spadek rok do roku.

Jeśli chodzi o sprzedaż eksportową, zmniejszono wysyłki zagraniczne o 10 proc. w porównaniu do pierwszego półrocza roku 2019. Wolumen eksportu wyniósł 170,6 tys. ton. Udział eksportu w sprzedaży ogółem wyniósł 52 proc. w porównaniu do 55 proc. w okresie styczeń  – czerwiec roku poprzedniego.

Za główne czynniki negatywnie oddziałujące na działalność MHP w analizowanym okresie wskazano trudności na rynkach eksportowych związane z wybuchem grypy ptaków na Ukrainie na początku 2020 roku oraz skutki COVID –19 (od marca tego roku).

Zdolności produkcyjne w europejskim segmencie operacyjnym (RR) wyniosły około 50 tys. ton. mięsa kurcząt i indyków (wzrost o 143 proc. r/r), a sprzedaż kurcząt wyniosła 31 tys. ton. Ciekawostką jest, że firma MHP uzyskała niedawno akredytację eksportową na rynek Peru. Pierwszy transport kontenerowy opuścił już Ukrainę.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

W najnowszym raporcie Zrównoważone, stabilne i bezpieczne rybołówstwo, organizac...

Bez względu na sytuację pandemiczną MLEKOVITA nie zwalnia tempa. Mleczarski konc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę