A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Osłabienie ukraińskiego eksportu drobiu

11 sierpnia 2020
Osłabienie ukraińskiego eksportu drobiu

MHP – wiodący producent kurczaków na Ukrainie z największym udziałem w rynku ogłosił wyniki produkcyjno  – sprzedażowe za pierwsze półrocze 2020 roku.

Ukraiński agroholding zwiększył produkcję kurcząt o 2 proc. osiągając poziom 359,9 tys. ton.  Sprzedaż przedsiębiorstwa ogółem określono na 328,4 tys. ton, co oznacza 5 proc. spadek rok do roku.

Jeśli chodzi o sprzedaż eksportową, zmniejszono wysyłki zagraniczne o 10 proc. w porównaniu do pierwszego półrocza roku 2019. Wolumen eksportu wyniósł 170,6 tys. ton. Udział eksportu w sprzedaży ogółem wyniósł 52 proc. w porównaniu do 55 proc. w okresie styczeń  – czerwiec roku poprzedniego.

Za główne czynniki negatywnie oddziałujące na działalność MHP w analizowanym okresie wskazano trudności na rynkach eksportowych związane z wybuchem grypy ptaków na Ukrainie na początku 2020 roku oraz skutki COVID –19 (od marca tego roku).

Zdolności produkcyjne w europejskim segmencie operacyjnym (RR) wyniosły około 50 tys. ton. mięsa kurcząt i indyków (wzrost o 143 proc. r/r), a sprzedaż kurcząt wyniosła 31 tys. ton. Ciekawostką jest, że firma MHP uzyskała niedawno akredytację eksportową na rynek Peru. Pierwszy transport kontenerowy opuścił już Ukrainę.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Odpuśćmy już z tym rodzicielstwem na pełen etat. Napisać, że rodzicielstwo to ci...

Stanowisko Suwerennej Polski dotyczące przedłużenia do czerwca 2024 roku zakazu ...

Rolnicy, osoby z niepełnosprawnościami oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny muszą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę