CTR_80917

OSM Piątnica wśród najlepszych polskich pracodawców

9 listopada 2016
OSM Piątnica wśród najlepszych polskich pracodawców
Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku

Już po raz 23. Państwowa Inspekcja Pracy zorganizowała konkurs „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. W jego tegorocznej edycji Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku wyróżnił OSM Piątnicę, przyznając firmie pierwsze miejsce w kategorii: zakłady pracy powyżej 250 zatrudnionych.

 

Coroczny konkurs „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” to ważne wydarzenie w polskim biznesie. Jego celem jest nie tylko promocja najlepszych praktyk stosowanych przez przedsiębiorstwa w zakresie bezpieczeństwa i ochrony warunków pracy. Ma on też motywować pracodawców do tworzenia ergonomicznych stanowisk. W ocenie zgłoszonych w tym roku do konkursu firm liczył się przede wszystkim komfort pracy, w którego zakres wchodzą: terminowość i wysokość wypłat oraz programy socjalne. To wszystko zwiększa pewność i bezpieczeństwo pracowników, którzy mając solidne zaplecze, są spokojniejsi i tym samym mniej zagrożeni wypadkami.

 

OSM Piątnica zdobyła w konkursie pierwsze miejsce w kategorii: zakłady pracy powyżej 250 zatrudnionych (Spółdzielnia zatrudnia 788 osób). Kapituła konkursowa analizowała m.in. takie kryteria, jak: przestrzeganie przepisów Kodeksu pracy, zasad higieny i rozwiązań systemowych dotyczących zarządzania bezpieczeństwem pracy oraz liczbę wypadków. Wszystkie te aspekty w przypadku Spółdzielni oceniła na najwyższym poziomie.

 

Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom to dla nas priorytet – mówi Zbigniew Kalinowski, Prezes OSM Piątnica. – Od lat wdrażamy w naszych zakładach program eliminacji oraz ograniczenia źródeł czynników niebezpiecznych i szkodliwych np. poprzez wprowadzenie nowoczesnych procesów technologicznych czy maszyn do pracy. Tym samym skutecznie ograniczamy ryzyko odniesienia przez naszych pracowników poważnych urazów, zwiększając ich poczucie bezpieczeństwa. Wyróżnienie potwierdza, że dbamy o ich komfort z najwyższą starannością, dlatego z pewnością pozytywnie wpłynie ono na wzmocnienie wizerunku Spółdzielni jako odpowiedzialnego pracodawcy. Dziś na rynku liczą się bowiem ci inwestujący nie tylko w sprzęt, lecz również we własnych pracowników.

 

 

O firmie OSM PIĄTNICA:

 

OSM Piątnica to polska spółdzielnia mleczarska należąca do ponad 2 tys. rolników prowadzących gospodarstwa na Mazowszu, Kurpiach i Podlasiu. Spółdzielnia rozpoczęła swoją działalność ponad 40 lat temu od początku uznając za swój priorytet dbałość o najwyższą jakość, naturalność i innowacyjność produktów. To właśnie pasja do naturyi wieloletnia konsekwencja w oferowaniu jej walorów pozwoliły firmie zdobyć zaufanie konsumentów stając się przy tym jedną z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się mleczarni w kraju i na świecie.

 

Spółdzielnia jako pierwsza w Polsce wdrożyła kompleksowy program poprawy jakości surowca. W związku z tym z początkiem kwietnia 2016 r. dostawcy mleka do OSM Piątnica rozpoczęli żywienie krów paszami bez składników modyfikowanych genetycznie (GMO). Efektem tych działań było wprowadzenie 1 lipca br. przez Spółdzielnię na opakowaniach jej produktów specjalnego oznaczenia: „Bez GMO. Z mleka od krów karmionych paszami bez GMO”. Jest to dla konsumentów swoistym potwierdzeniem, że OSM Piątnica do produkcji swoich wyrobów wykorzystuje składniki wolne od genetycznie zmodyfikowanych organizmów, chroniąc naturalne środowisko.

 

Oferta OSM Piątnica obejmuje szeroki asortyment produktów mleczarskich takich jak Serek Wiejski, którego jest pierwszym producentem w Polsce, świeże śmietany, ser mascarpone, świeże twarogi w klinku, serki do smarowania (marki Twój Smak, Twój Smak Puszysty i Milandia) oraz produkty fermentowane – jogurty naturalne, jogurty typu greckiego z owocami, kefiry oraz zsiadłe mleko. Piątnica to pierwsza w Polsce firma mleczarska, która wprowadziła na polski rynek Mleko Wiejskie w innowacyjnej butelce z uchwytem, świeże Mleko Ekologiczne – pochodzące z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych z terenów Kurpi Zielonych oraz, Wiejskie bez laktozy – pozbawione charakterystycznego słodkiego posmaku, pełne witamin i wartości odżywczych świeże mleko bez laktozy.

Biuro prasowe OSM Piątnica / zdj. Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku


POWIĄZANE

We wtorek rząd zdecydował o przyznaniu 25 mln euro pomocy dla fińskich rolników....

W Polsce wzrosło spożycie soków, przyczyniła się do tego trzyletnia kampania pro...

Począwszy od 21 listopada 2017 roku polskie produkty mleczarskie będą oferowane,...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę