BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Oszczędzaj przyrodę i pieniądze z łapaczem wody deszczowej

18 października 2022
Oszczędzaj przyrodę i pieniądze z łapaczem wody deszczowej

Deszczówkę powinno się traktować współcześnie jak cenny skarb. Oszczędzając zużycie wody wodociągowej, nie tylko zmieniejszamy wydatki, ale też dbamy o środowisko naturalne. God-nym polecenia elementem, który nam w tym pomoże, jest łapacz wody deszczowej Galeco.

Woda spadająca z nieba to w niektórych regionach rzadkość, dlatego powinno się jak największą jej ilość zatrzymać na posesji. Zgromadzoną deszczówkę można wykorzystywać do podlewania, prania lub spłukiwania toalety. W tym celu powinniśmy zaopatrzyć się w zbiorniki, które możemy wkopać lub postawić pod ścianą domu. Łatwym sposobem na modyfikację systemu rynnowego i dostosowanie go do tego zadania jest użycie łapacza wody deszczowej. Nałożony na rurę spusto-wą, pozwala w prosty sposób połączyć ją ze zbiornikiem i cieszyć się ze stałego źródła wody, której użycie nie obciąża naszego domowego budżetu i nie zmniejsza cennych zasobów głębinowych.

W ofercie firmy Galeco znajdziemy łapacz wody deszczowej, który można zamontować na rurach spustowych o średnicy to 90 lub 100 mm. Został wyposażony w wygodne przyłączenie do węża ogrodowego. Opad spływający z góry wpada do korytka, skąd specjalnym otworem trafia do zewnętrznego zbiornika. Element ten dostępny jest w ramach systemu Galeco STAL, LUXOCYNK i PVC w najpopularniejszych obecnie kolorach: czarnym, grafitowym oraz ciemnobrązowym.


POWIĄZANE

Już 17 i 18 stycznia 2024 roku w Kielcach odbędzie się 14. edycja Targów TSW, na...

Kończąc studia rolnicze, możesz dostać pracę w wielu zawodach. Dzięki dyplomowi ...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę