OT KOWR w Krakowie na konferencji lokalnych producentów

7 września 2020
OT KOWR w Krakowie na konferencji lokalnych producentów

Zorganizowana 3. września br. przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach oraz Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie konferencja pt. ,,Tworzenie sieci współpracy w ramach produktu lokalnego” za nami.

Spotkanie dedykowane małopolskim producentom produktów lokalnych, regionalnych i tradycyjnych okazało się bardzo udaną inicjatywą oraz okazją do poszerzenia wiedzy na temat wszelkich przedsięwzięć mających na celu wzmocnienie rangi oraz prestiżu tych produktów.

Uczestnicy konferencji, którzy spotkali się w siedzibie MODR w Karniowicach oraz śledzący spotkanie w Internecie, mieli okazję do wysłuchania ciekawych wykładów m.in. na temat wpływu produktu lokalnego na rozwój regionu, Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, możliwości uzyskania dofinansowań na rozwój przedsiębiorstw wytwarzających produkty lokalne, strategii budowania marki oraz inicjatywie ,,Małopolski e-bazarek”. Ponadto Kierownik Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych OT KOWR w Krakowie, p. Piotr Szopa przedstawił prezentację na temat marki „Polska smakuje” i oznaczenia PRODUKT POLSKI.

Duże zainteresowanie wśród producentów wzbudziła możliwość umieszczenia oznaczenia PRODUKT POLSKI na swoich produktach a informacji na ten temat udzielali bezpośrednio pracownicy OT KOWR w Krakowie. Ośrodek reprezentował Zastępca Dyrektora, p. Mirosław Boruta Krakowski.

 

KOWR


POWIĄZANE

Polskie Towarzystwo Zootechniczne zapraszamy do udziału w LXXXVI Jubileuszowym Z...

Znamy już 31 zwycięskich szkół wspólnej akcji Procter & Gamble, Polskiej Fundacj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę