aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Pan GRZEGORZ JEDAMSKI z INICJATYWĄ USTAWODAWCZĄ

26 lutego 2023
Pan GRZEGORZ JEDAMSKI z INICJATYWĄ USTAWODAWCZĄ

Nie ustają wysiłki naszego czytelnika, rolnika i emeryta z wojewówdztwa pomorskiego, Pana Grzegorza Jedamskiego w walce o ustawowe zapewnienie rolnikom/emerytom należnej emerytury zgodnej z dyspozycją Art. 2 Konstytucji, które ureguluje powstałe nierówności społeczne w tym zakresie. Ponieważ dotychczasowe wysiłki w Pana Ggrzegorza nie przyniosły rezultatu na drodze legislacyjnej, zapowiedział on wszczęcie "OBYWATELSKIEJ INICJATYWY USTAWODAWCZEJ W ZAKRESIE ZMIANY USTAWY O UBEZPIECZENIU SPOŁECZNYM ROLNIKÓW"

W ostatniej korspondencji Pan Grzegorz Jedamski zwrócił się z apelem do rolników, który przentujemy poniżej:

Szanowni  rolnicy/emeryci, Szanowni Państwo,

 
w związku z nowelizacją ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników Ustawą z dnia 13 stycznia 2023 r. z pogwałceniem Art. 2 Konstytucji, oraz po raz kolejny z oczywistym, rażącym ustawowym pokrzywdzeniem rolników/emerytów, zapowiadam obywatelską inicjatywę ustawodawczą mającą na celu uchwalenie przez Sejm Ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, która będzie honorowała prawa nabyte rolników/emerytów wynikające z Ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników z dnia 20 grudnia 1990 r.
 
W związku z powyższym zapowiadam w drugiej połowie marca br., w oparciu o Art. 118 ustęp 2 Konstytucji,  inicjatywę obywatelską mającą na celu ukonstytuowanie się Komitetu obywatelskiego mającego na celu przedłożenie stosownego projektu Ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników. W tym celu zwrócę się do wszystkich związków i organizacji rolniczych do przystąpienia i popierania niniejszej inicjatywy.
 
Ze względu na bardzo krzywdzącą rolników/emerytów Ustawę z dnia 13 stycznia br. o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, o skutkach o których informuje artykuł  " 90% rolników/emerytów od marca ma emeryturę poniżej progu minimum socjalnego" w ppr.pl  - w zał. link do artykułu, niniejsza inicjatywa jest nieodzowna dla zapewnienia rolnikom/emerytom należnej emerytury zgodnej z dyspozycją Art. 2 Konstytucji, bez poniżającego i żenującego ich traktowania ze strony ustawodawcy.
 
 
Mimo dotychczasowego nierozważnego postępowania Sejmu i Senatu podczas procedowania Ustawy z dnia 13 stycznia br.  o  zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, mimo wszystko wyrażam nadzieję że  Rząd i PIS zweryfikuje swoje postępowanie po przeanalizowaniu skutków niniejszej ustawy i niezwłocznie wniesie do Sejmu projekt Ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, który będzie zgodny z Ustawą z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników.
 
Jeżeli powyższą inicjatywą wykaże się Rząd, to oczywiście moja inicjatywa będzie zbędna - szybka ścieżka legislacyjna (projekt UD-450 był skonsultowany)
 
Z poważaniem
 
Grzegorz Jedamski
 
Do wiadomości:  Związki i organizacje rolnicze; Prezydent RP;  Rząd; Kluby  Parlamentarne Sejmu; PAP-media.

POWIĄZANE

W dniu 23 maja 2024 r., w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się...

W Afryce Północno-Zachodniej (kraje Maroka, Algierii, Tunezji) wg prognozy sprze...

Nieuczciwe praktyki wielkich zgranicznych sieci handlowych to nie tylko problem ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę