aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Parlament "X"- będziemy zasypywać rowy tylko na razie nam nie wychodzi

21 grudnia 2023
Parlament "X"- będziemy zasypywać rowy tylko na razie nam nie wychodzi

Obecnie rządząca koalicja z Marszałkiem Sejmu "X" na czele szła do wyborów z hasłem przwodnim o jednoczeniu Polaków tak bardzo spolaryzonych działaniami poprzedniej władzy. "Będziemy zasypywać rowy" mówili na wiecach przedwyborczych liderzy opozycyjnych wówczas partii politycznych. Damy nową jakość prac w parlamencie i stanowienia prawa. Tymczasem ostatnie uchwały na podstawie których zostały poczynione zmiany w TVP i następnie planowane są w KRS raczej stoją w sprzeczności z tymi hasłami.

Bardzo duża liczba, o ile nie większość znawców prawa konstytucyjnego twierdzi, że uchwały Sejmu "X" nie mają mocy prawnej i nie mogą być podstawą podejmowania decyzji wykonawczych.

Sejm "X" idzie dokładnie tą samą drogą, którą szedł Sejm IX kadencji Wszyscy przecież pamiętamy, że poprzedni parlament rozpoczął swoje prace od ustawodawstwa które jeżeli nie bylo sprzeczne z Konstytucją RP, to przynajmniej stały na pograniczu jej łamania. Większość obserwatorów życia politycznego było wówczas zdumiona i przecierała oczy i zadawało sobie pytanie: CZY TAK MOŻNA? CZY NAPRAWDĘ TAK TRZEBA PSUĆ Z MOZOŁEM ODBUDOWYWANĄ PO "89" ROKU DEMOKRACJĘ?Wydaje się że takie same pytania można zadać dzisiaj. Ostanie wydarzenia pokazują, że spłeczeństwo zamiast zostać powoli jednoczone, zmierzać do pojednania i być zachęcanym przez elity polityczne do budowania dobra wspólnego jest coraz bardziej dzielone na dwa, coraz bardziej odległe od siebie plemienne obozy.

Następuje era rewanżyzmu, która jest tłumaczona tym, że skoro Wy czyniliście nam takie przykrości i zło  to my zrobimy Wam podobne lub jeszcze większe. Jak na razie nikt nie zatrzymuje się w klejnych działaniach zapominając o tym, że to drga do eskalacji negatywnych emocji i przygotowanie do następnego jeszcze bardziej ostrego rewanżu.

Porządki nowej władzy rozpoczynają się od zmian w TVP i KRS, do których to podstawą mają być Uchwały Sejmu "X".

Chwilę po godzinie 11 TVP Info przestało nadawać – zarówno w telewizji naziemnej jak i w internecie. Już nie działa również strona internetowa stacji. 

„Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, posiadającego 100 proc. akcji w Spółkach, działających na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych odwołał 19 grudnia 2023 roku dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe Rady Nadzorcze ww. Spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek”, poinformowało w opublikowanym wczoraj komunikacie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę