aaa_TSW_2023
CTR_2023

Partnerstwo G42 i OpenAI dla ZEA i regionu

20 października 2023
Partnerstwo G42 i OpenAI dla ZEA i regionu

G42 i OpenAI nawiązują partnerstwo w celu wprowadzenia zaawansowanych funkcji Si zoptymalizowanych dla ZEA i całego regionu.

DUBAJ, ZEA, 19 października 2023 r. /PRNewswire/ -- G42, czołowa grupa holdingowa w dziedzinie technologii z siedzibą w ZEA, ogłosiła partnerstwo z OpenAI, firmą zajmującą się badaniami i wdrażaniem SI, twórcą ChatGPT, aby dostarczać przełomowe rozwiązania SI na rynek ZEA i regionu.

 

Partnerstwo będzie się skupiać na wykorzystaniu modeli generatywnej sztucznej inteligencji w dziedzinach, w których G42 dysponuje dużą wiedzą specjalistyczną, między innymi w usługach finansowych, energetyce, opiece zdrowotnej i usługach publicznych. OpenAI będzie współpracować z G42 nad przyspieszeniem procesu opracowywania rozwiązań, umożliwiając organizacjom maksymalne wykorzystanie mocy generatywnej SI w konkretnych zastosowaniach.

 

Za pośrednictwem rozwiązań stworzonych przez G42 organizacje w ZEA i regionie będą mogły uprościć proces włączania tych zaawansowanych możliwości SI w ich środowiska firmowe, uwalniając potencjał modeli OpenAI.

 

Aby rozszerzyć ich działanie na cały region, konieczne jest stworzenie znacznej infrastruktury przygotowanej pod SI. G42 za priorytet obierze wykorzystanie swoich rozległych możliwości w zakresie infrastruktury SI do wspierania wnioskowania w ramach OpenAI na poziomie lokalnym i regionalnym w centrach danych Microsoft Azure.

 

Komentując zawarcie partnerstwa Peng Xiao, dyrektor generalny grupy, powiedział: „Głównym punktem naszej misji jest stosowanie SI do wprowadzania zmian na lepsze, napędzania innowacji i postępu. Nasza współpraca z OpenAI wykracza poza synergię technologiczną i stanowi połączenie wartości i wizji. Cieszymy się, że możemy dołączyć do OpenAI na drodze do kształtowania przyszłości, w której SI przynosi korzyści całej ludzkości”.

 

Sam Altman, współzałożyciel i dyrektor generalny OpenAI, stwierdził: „Nasze partnerstwo z G42 jest istotnym zobowiązaniem do dalszego wykorzystania przełomowych możliwości SI. Korzystając z wiedzy fachowej G42 w branży, planujemy wyposażyć przedsiębiorstwa i społeczności w skuteczne rozwiązania dostosowane do regionalnych niuansów. Ta współpraca stanowi podstawę sprawiedliwego rozwoju generatywnej SI na świecie”.

 

Obydwie organizacje będą kontynuować badanie sposobów na przyspieszenie innowacji i wdrażania generatywnej SI na skalę globalną.

 

Działania G42 w zakresie generatywnej SI są obecnie prezentowane w pełni podczas targów GITEX Global w Dubaju, gdzie spółki portfelowe G42 prezentują bogatą ofertę obejmującą wiele sektorów.


oprac, e-mk ppr.pl na podst źródło G42


POWIĄZANE

Gigantyczne zainteresowanie opinii publicznej, społeczeństwa i mediów towarzyszy...

Komisja Europejska zaproponowała nowe przepisy mające na celu poprawę dobrostanu...

Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Tomasz Obszanski oraz Prezes Fundacj Wspier...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę