aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Paszportyzacja polskiej żywności – rozstrzygnięcie konkursu

20 kwietnia 2023
Paszportyzacja polskiej żywności – rozstrzygnięcie konkursu

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – PIB rozstrzygnęła konkurs pn. System dla śledzenia zdarzeń w produkcji wieprzowiny oraz w produkcji wołowiny realizowanego w ramach projektu Paszportyzacja polskiej żywności.

Pilotażowy System IT
Konkurs na rynku mięsa wieprzowego i mięsa wołowego
Celem nieograniczonego jednoetapowego konkursu prowadzonego w procedurze powyżej progów unijnych był wybór najlepszej koncepcji rozwiązania dla monitorowania zdarzeń występujących podczas cyklu produkcyjnego mięsa wieprzowego i mięsa wołowego oraz wdrożenie tego rozwiązania u uczestników pilotażu, który jest realizowany w ramach projektu Paszportyzacja polskiej żywności.

Pierwsze miejsce przyznano firmie IDFS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, której przyznano nagrodę pieniężną w kwocie 12 000 zł. Ponadto zwycięzca rozwiązania konkursowego otrzyma zaproszenie do negocjacji w sprawie udzielenia zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki, gdzie szacowana wartość umowy wynosi: 2 500 000 zł netto (3 075 000 zł brutto). Szczegółowe informacje są dostępne pod linkiem: eB2B - Postępowanie ZZPiZ.2611.10.2023.79.PKO[KOWR-PZ] - „System dla śledzenia zdarzeń w produkcji wieprzowiny oraz w produkcji wołowiny”

Organizatorem konkursu była Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy, tj. Zleceniobiorca Pilotażu w ramach projektu Paszportyzacja polskiej żywności koordynowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i nadzorowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Paszportyzacja polskiej żywności
Projekt Paszportyzacja polskiej żywności przewiduje budowę cyfrowego systemu gwarantującego efektywne monitorowanie i identyfikowanie informacji o produktach rolno-spożywczych w łańcuchu dostaw, tj. „od pola do stołu”.
W przypadku wdrożenia system IT udostępni szerokie spektrum informacji o produkcie żywnościowym, przede wszystkim dzięki innowacyjnym funkcjonalnościom, a także integracji z aktualnie działającymi bazami referencyjnymi. Po jego wdrożeniu polski sektor rolno-spożywczy może zyskać system IT, w którym znajdą się wiarygodne, rzetelne i niepodrabialne dane o produkcie rolno-spożywczym.
Więcej informacji na temat projektu jest dostępnych tutaj: 

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę