Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Pekao SA: Kredyt z dopłatami ARiMR na skup zbóż i owoców miękkich

1 września 2023
Pekao SA: Kredyt z dopłatami ARiMR na skup zbóż i owoców miękkich

Oferowany w Banku Pekao S.A. od 1 września kredyt skupowy ma za zadanie poprawić płynność finansową przedsiębiorcy prowadzącego działalność w zakresie obrotu zbożami, skupu zbóż, jak również skupu owoców miękkich lub ich mrożenia. Dzięki dopłatom z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, oprocentowanie wynosi kredytobiorcę jedynie 2 proc. w skali roku. Maksymalna kwota wszystkich preferencyjnych kredytów na skup zbóż i owoców miękkich dla jednego przedsiębiorcy nie może wynieść więcej niż 40 mln zł.

Produkt jest skierowany m.in. do przetwórców owocowych czy pośredników rolnych, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku spowodowanymi wojną w Ukrainie. Pomoc ARiMR polega na stosowaniu przez okres nie dłuższy niż 18 miesięcy dopłat do oprocentowania kredytu zaciągniętego najpóźniej do 15 października 2023 r.

Bank Pekao S.A. sukcesywnie rozwija ofertę kredytową, która wspiera firmy w rozwoju ich działalności, również w okresach trudniejszych, takich jak pandemia COVID-19, czy też wojna w Ukrainie. Preferencyjny kredyt na skup zbóż i owoców miękkich jest kolejnym rozwiązaniem po Pożyczkach Płynnościowych POIR, czy też preferencyjnych liniach gwarancyjnych, które wspiera przedsiębiorców w prowadzeniu biznesu. Cały czas poszerzamy naszą ofertę, aby móc na bieżąco odpowiadać na potrzeby naszych klientów, zarówno te indywidualne, jak i związane z panującą sytuacją gospodarczą – mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A. nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw.

Oprocentowanie płacone przez kredytobiorcę wynosi 2 proc. w skali roku, pozostałą część pokrywa ARiMR. Wysokość wszystkich opłat i prowizji na rzecz banku związanych z kredytem, w tym pobieranych od czynności bankowych w okresie kredytowania, nie może przekroczyć 1% kwoty udzielonego kredytu.

Więcej informacji można uzyskać w Centrach Biznesowych MŚP Banku Pekao S.A. oraz na stronie internetowej TUTAJ  .

 ***

O Banku Pekao S.A.

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z 288 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 6,5 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (Pekao okazało się najbardziej odpornym bankiem w Europie, zajmując pierwsze miejsce w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA w 2023 roku wśród 70 banków). Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

oprac, e-red, ppr.pl na podst źródło i fot: Bank Pekao S.A. - Rzecznik prasowy


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę