EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Pełny cykl życia oleju jadalnego

18 października 2022
Pełny cykl życia oleju jadalnego

St. Louis, Stany Zjednoczone / Shrewsbury, Wielka Brytania Bunge (NYSE: BG),

Wiodący producent olejów roślinnych, oraz Olleco, oddział ABP Food Group zajmujący się energią odnawialną, ogłosiły zawarcie umowy o utworzeniu spółki joint venture (50/50), której celem będzie stworzenie biznesu obejmującego pełny cykl życia olejów jadalnych.

Podmiot ma współpracować z klientami z branży gastronomicznej i produkcji żywności w Europie - z wyłączeniem Wielkiej Brytanii i Irlandii - w zakresie dostaw olejów i zapewnienia, że zużyty olej kuchenny (UCO) jest efektywnie zbierany i wykorzystywany jako surowiec w produkcji paliw odnawialnych. Rozwiązania i usługi, które będą oferowane, są odpowiedzią na wyzwania związane z ochroną środowiska i bezpieczeństwem energetycznym na kluczowych rynkach w Europie.

"Cieszymy się, że możemy współpracować z Olleco przy rozbudowie naszego portfela surowców odnawialnych w Europie. Łączy nas zaangażowanie w zrównoważony rozwój i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań zmniejszających ślad węglowy w naszych łańcuchach wartości" - powiedział Greg Heckman, Prezes Bunge.

Nowy podmiot, z siedzibą w Amsterdamie, ma wykorzystywać relacje Bunge z klientami, zasięgi i globalne doświadczenia w produkcji olejów roślinnych w połączeniu z wyjątkowym modelem Olleco w zakresie dostaw, odbioru i przetwarzania olejów spożywczych.

"To ekscytujący krok dla Olleco w Europie. Joint venture przyspieszy nasz rozwój, umożliwiając dotarcie z wyjątkowymi usługami dla przemysłu spożywczego. Cieszymy się, że możemy współpracować z Bunge, firmą, która jest sprawna, innowacyjna i zaangażowana w obszar odnawialnych źródeł energii" - skomentował Joe Kenny, Prezes Olleco.

***
O Olleco

Olleco jest wiodącym dostawcą wysokiej jakości olejów kuchennych oraz zbiera zużyty olej i odpady spożywcze w Wielkiej Brytanii. Zbierany przez Olleco olej jest przetwarzany na wysokiej jakości biopaliwa, a gromadzone odpady spożywcze są przekształcane w energię odnawialną i nawóz. Firma wspiera swoich klientów w tworzeniu gospodarki cyrkulacyjnej. Olleco jest jednym z czołowych firm wspierających zrównoważony rozwój. Zatrudnia ponad 1000 osób w 19 zakładach zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii i Irlandii, które obsługują około 50 000 lokali gastronomicznych. Olleco pomogło wielu znanym firmom z branży spożywczej ograniczyć wpływ na środowisko o setki tysięcy ton CO₂e. Więcej informacji na: www.olleco.co.uk

***

O Bunge

W Bunge (NYSE: BG) naszym celem jest łączenie rolników z konsumentami, aby dostarczać światu niezbędną żywność, paszę i paliwo. Mając ponad dwa wieki doświadczenia, niezrównaną globalną skalę i głęboko zakorzenione relacje, pracujemy nad zapewnieniem wysokiej jakości żywności, funkcjonowaniem w modelu zrównoważonego rozwoju w miejscu, w którym działamy, wzmocnieniem globalnego bezpieczeństwa żywnościowego i wspieraniem rozwoju społeczności. Jako światowy lider w przetwórstwie nasion oleistych oraz wiodący producent i dostawca olejów i tłuszczów roślinnych, doceniamy nasze partnerstwo z rolnikami w celu poprawy wydajności i efektywności środowiskowej rolnictwa w naszych łańcuchach wartości oraz dostarczania wysokiej jakości produktów z miejsc, gdzie są uprawiane, tam gdzie są konsumowane. Jednocześnie współpracujemy z naszymi klientami, aby tworzyć i na nowo kreować przyszłość żywności, opracowując dostosowane i innowacyjne rozwiązania, aby sprostać zmieniającym się potrzebom i trendom żywieniowym w każdej części świata. Nasza firma ma siedzibę w St. Louis w stanie Missouri i zatrudnia ponad 23 000 oddanych pracowników w około 300 zakładach zlokalizowanych w ponad 40 krajach.

Bunge posiada w Polsce dwie olejarnie zlokalizowane w Kruszwicy i Brzegu, zakład produkcji tłuszczów roślinnych w Karczewie oraz terminal portowy w Świnoujściu. Nasze lokalne biura mieszczą się w Warszawie i Kruszwicy. Bunge w Polsce zatrudnia ponad 1 000 osób.


POWIĄZANE

Do 31 marca plantatorzy chmielu, którzy planują wymianę słupów chmielowych impre...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych żwrócił się do resortu rolnictwa o stworzeni...

Na rynku unijnym w krajach południowych obserwowany jest rosnący trend cen skupu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę