aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Pełny cykl życia oleju jadalnego

18 października 2022
Pełny cykl życia oleju jadalnego

St. Louis, Stany Zjednoczone / Shrewsbury, Wielka Brytania Bunge (NYSE: BG),

Wiodący producent olejów roślinnych, oraz Olleco, oddział ABP Food Group zajmujący się energią odnawialną, ogłosiły zawarcie umowy o utworzeniu spółki joint venture (50/50), której celem będzie stworzenie biznesu obejmującego pełny cykl życia olejów jadalnych.

Podmiot ma współpracować z klientami z branży gastronomicznej i produkcji żywności w Europie - z wyłączeniem Wielkiej Brytanii i Irlandii - w zakresie dostaw olejów i zapewnienia, że zużyty olej kuchenny (UCO) jest efektywnie zbierany i wykorzystywany jako surowiec w produkcji paliw odnawialnych. Rozwiązania i usługi, które będą oferowane, są odpowiedzią na wyzwania związane z ochroną środowiska i bezpieczeństwem energetycznym na kluczowych rynkach w Europie.

"Cieszymy się, że możemy współpracować z Olleco przy rozbudowie naszego portfela surowców odnawialnych w Europie. Łączy nas zaangażowanie w zrównoważony rozwój i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań zmniejszających ślad węglowy w naszych łańcuchach wartości" - powiedział Greg Heckman, Prezes Bunge.

Nowy podmiot, z siedzibą w Amsterdamie, ma wykorzystywać relacje Bunge z klientami, zasięgi i globalne doświadczenia w produkcji olejów roślinnych w połączeniu z wyjątkowym modelem Olleco w zakresie dostaw, odbioru i przetwarzania olejów spożywczych.

"To ekscytujący krok dla Olleco w Europie. Joint venture przyspieszy nasz rozwój, umożliwiając dotarcie z wyjątkowymi usługami dla przemysłu spożywczego. Cieszymy się, że możemy współpracować z Bunge, firmą, która jest sprawna, innowacyjna i zaangażowana w obszar odnawialnych źródeł energii" - skomentował Joe Kenny, Prezes Olleco.

***
O Olleco

Olleco jest wiodącym dostawcą wysokiej jakości olejów kuchennych oraz zbiera zużyty olej i odpady spożywcze w Wielkiej Brytanii. Zbierany przez Olleco olej jest przetwarzany na wysokiej jakości biopaliwa, a gromadzone odpady spożywcze są przekształcane w energię odnawialną i nawóz. Firma wspiera swoich klientów w tworzeniu gospodarki cyrkulacyjnej. Olleco jest jednym z czołowych firm wspierających zrównoważony rozwój. Zatrudnia ponad 1000 osób w 19 zakładach zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii i Irlandii, które obsługują około 50 000 lokali gastronomicznych. Olleco pomogło wielu znanym firmom z branży spożywczej ograniczyć wpływ na środowisko o setki tysięcy ton CO₂e. Więcej informacji na: www.olleco.co.uk

***

O Bunge

W Bunge (NYSE: BG) naszym celem jest łączenie rolników z konsumentami, aby dostarczać światu niezbędną żywność, paszę i paliwo. Mając ponad dwa wieki doświadczenia, niezrównaną globalną skalę i głęboko zakorzenione relacje, pracujemy nad zapewnieniem wysokiej jakości żywności, funkcjonowaniem w modelu zrównoważonego rozwoju w miejscu, w którym działamy, wzmocnieniem globalnego bezpieczeństwa żywnościowego i wspieraniem rozwoju społeczności. Jako światowy lider w przetwórstwie nasion oleistych oraz wiodący producent i dostawca olejów i tłuszczów roślinnych, doceniamy nasze partnerstwo z rolnikami w celu poprawy wydajności i efektywności środowiskowej rolnictwa w naszych łańcuchach wartości oraz dostarczania wysokiej jakości produktów z miejsc, gdzie są uprawiane, tam gdzie są konsumowane. Jednocześnie współpracujemy z naszymi klientami, aby tworzyć i na nowo kreować przyszłość żywności, opracowując dostosowane i innowacyjne rozwiązania, aby sprostać zmieniającym się potrzebom i trendom żywieniowym w każdej części świata. Nasza firma ma siedzibę w St. Louis w stanie Missouri i zatrudnia ponad 23 000 oddanych pracowników w około 300 zakładach zlokalizowanych w ponad 40 krajach.

Bunge posiada w Polsce dwie olejarnie zlokalizowane w Kruszwicy i Brzegu, zakład produkcji tłuszczów roślinnych w Karczewie oraz terminal portowy w Świnoujściu. Nasze lokalne biura mieszczą się w Warszawie i Kruszwicy. Bunge w Polsce zatrudnia ponad 1 000 osób.


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę