aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

PETRONAS Lubricants Polska i Grupa Sikora organizują wydarzenia torowe

9 lipca 2021
PETRONAS Lubricants Polska i Grupa Sikora organizują wydarzenia torowe
Newseria Lifestyle

PETRONAS PLI Polska nawiązał współpracę z prężnie rozwijająca się Grupą Sikora – liderem krajowego rynku dealerów motoryzacyjnych z zacięciem sportowym. W obszarze handlowym współpraca obejmuje dystrybucję mistrzowskich olejów silnikowych PETRONAS w sieci salonów i warsztatów serwisowych Grupy Sikora. PETRONAS został też oficjalnym sponsorem zespołu wyścigowego właściciela Grupy – Ireneusza Sikory – BMW M Sikora Motorsport.

PETRONAS – sponsor technologiczny oraz dostawca środków smarnych dla mistrzowskich zespołów Formuły 1, MotoGP i Rajdu Dakar wraz z Grupą Sikora – stworzyli już kalendarz wspólnych działań. Zawierają się w nim m.in. starty BMW M Sikora Motorsport w wyścigach w Polsce i Europie.

Liczę, że ta współpraca będzie nowym impulsem dla naszego teamu BMW M Sikora Motorsport. To szansa dla nas, że będziemy mogli się rozwijać i osiągać lepsze wyniki, właśnie dzięki bardzo wysokiej jakości produktom Petronas – komentuje Ireneusz Sikora, właściciel Grupy Sikora.

Działania obejmują też program wsparcia i edukacji klientów w formie eventów na torach wyścigowych pod nazwą BMW M Sikora Motorsport POWERED by PETRONAS. Partnerzy przebudowują i aktualizują kanał obsługi klienta dostosowując go do jego potrzeb.

Program POWERED by PETRONAS jest przeznaczony dla fanów motoryzacji i szybkiej, wyścigowej jazdy. Firmy tworzą razem środowisko, w którym pasjonaci-amatorzy będą mogli realizować swoje pasje i bezpiecznie nabierać doświadczenia. Spotkania ekspertów sportowej jazdy i technologii z klientami będą odbywały się na torach wyścigowych z zapewnieniem odpowiedniego parku maszyn.

Chcemy dać klientom prawdziwą radość z jazdy, możliwość przeżycia sportowych emocji w profesjonalnych, bezpiecznych warunkach na naszych wyścigowych maszynach. Jazda na torze wyścigowym weryfikuje umiejętności prowadzenia auta, wiele uczy. Pierwsze z wydarzeń jest planowane już na sierpień na torze w Trincu w Czechach, z treningiem jazdy pod kątem bezpieczeństwa i umiejętności sportowych – powiedziała Liwia Kożuchowska, dyrektor operacyjna Grupy Sikora.

Sieć serwisowa Grupy Sikora – zarówno samochodowa jak i motocyklowa – będzie miejscem promocji rozwiązań PETRONAS, które bardzo dynamicznie zyskują w Polsce grono użytkowników. Dzieje się tak m.in. za sprawą niepokonanego Lewisa Hamiltona, w którego bolidzie stosowany jest olej PETRONAS Syntium. Partnerzy podkreślają, że dziś „Kowalski” może korzystać z tej samej technologii co Ireneusz Sikora czy Lewis Hamilton, dostosowanej specjalnie do potrzeb konkretnego modelu samochodu czy motocykla.

Pracujemy na wzrost świadomości marki olejowej PETRONAS, a w ślad za tym sprzedaży produktów Petronas Syntium oraz Petronas Sprinta. Spodziewamy się efektu „sprawdzone w Grupie Sikora”, bo oferujemy najbardziej wyrafinowaną technologię środków smarnych przetestowanych warunkach wyścigów Formuły 1, a także stosowanych przez flotę Grupy Sikora i sportowego teamu pana Sikory – dodaje Adam Bober, dyrektor PETRONAS Lubricants w Polsce.

Sportowe zmagania pod wspólną banderą rozpoczynają się już w lipcu od Mistrzostw Polski i Motocyklowego Pucharu Polski (wyścigi torowe). Pierwsze starty pod wspólną banderą odbędą się podczas wydarzenia samochodowego na torze Nurburgring 29 maja tego roku z pojazdem, z logotypem partnera PETRONAS, BMW M2 CS Racing oraz na Motocyklowych Mistrzostwach Polski w m.in. w Poznaniu. Wydarzenia będą dostępne dla klientów, z możliwością przejazdów maszynami rajdowymi.

PETRONAS Lubricants International (PLI) jest globalnym producentem środków smarnych i częścią notowanej na liście Fortune 500 firmy PETRONAS, malezyjskiego koncernu petrochemicznego. Powstały w 2008 roku PETRONAS Lubricants International produkuje i wprowadza na rynek w ponad 90 krajach świata pełną gamę wysokiej jakości środków smarnych przeznaczonych dla przemysłu i pojazdów. Centrala firmy mieści się w Kuala Lumpur, PLI ma ponad 30 lokalnych przedstawicielstw w 27 krajach, zarządzanych z biur w Turynie, Belo Horizonte, Chicago i Durbanie.

 

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Jest kwiecień. Zbliża się okres kwitnienia rzepaku. To świetny moment, by przypo...

Zabiegi przedwschodowe lub wczesnopowschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie w ...

Amerykański Forbes opublikował artykuł, w którym stwierdza się że 'Era zdrowego ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę