Piątka dla rolników od ludowców

25 września 2020
Piątka dla rolników od ludowców

Nie ma naszej zgody na dorzynanie polskiej wsi i polskiego rolnictwa. Dlatego wspólnie podpisujemy się pod prawdziwą Piątką dla rolników – powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
„Piątka dla rolników” ludowców to odpowiedź na proponowaną przez PiS „piątkę dla zwierząt”, która okazała się być uderzeniem w polskie rolnictwo. Pod płaszczykiem ludzkiej wrażliwości PiS ukryło nóż, podrzynający gardło branży rolno-spożywczej.

Wspólnie murem za polską wsią �� #PiątkaDlaRolników z poparciem: AgroUnii, Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Krajowej Rady Izb Rolniczych, Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego, Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych- napisał na TWITTERZE Władysław Kosiniak-Kamysz

Wprowadzenie tylnymi drzwiami zakazu produkcji mięsa halal i koszer uderza przede wszystkim w małe gospodarstwa rolne hodujące bydło. Jeszcze większe straty poniesie polska branża drobiarska. System naczyń połączonych sporawi, że dodatkowo ucierpią polscy przedsiębiorcy, ale i konsumenci. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że ludowcy będą robić wszystko, żeby podczas prac w Senacie zmienić niekorzystne zapisy.

Trwa dorzynanie polskiej wsi i polskiego rolnictwa; nie ma na to naszej zgody, dlatego dziś wspólnie podpisujemy się pod prawdziwą piątką dla polskiego rolnictwa, polskiej wsi, a nie „piątką”, która dorżnie polską wieś, a która jest procedowana obecnie w Senacie, będziemy robić wszystko, żeby zablokować te prace w Senacie, dopóki ta ustawa nie zostanie zmieniona, ta ustawa musi być poprawiona – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Koalicja Polska PSL-Kukiz15 razem z organizacjami rolniczymi, związkami hodowców bydła mięsnego oraz przedstawiciele branży futerkowej zaprezentowała na środowym briefingu przed Sejmem swoją piątkę, ale dla rolników.

Propozycja ludowców przywraca godność i poczucie bezpieczeństwa ekonomicznego tym, którzy ciężko pracują, gospodarują, dbają o polską ziemię.

Piątka dla rolników od ludowców:

1, Przywrócenie uboju na cele religijne
2, Zakaz wstępu na gospodarstwo osobom postronnym, kontrole prowadzone przez służby weterynaryjne
3. Odszkodowania dla hodowców zwierząt futerkowych i odpowiedni okres przejściowy
4. Otwarcie rynku na wschód
5. Przywrócenie wcześniejszych emerytur rolniczych

Daję Wam słowo, że zrobimy wszystko, by zablokować szkodliwe przepisy niszczące polskie rolnictwo, uchwalone przez Prawo i Sprawiedliwość – powiedział w Spale prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

źródło: psl/twitter


POWIĄZANE

Rolnicy - producenci papryki z polskiego zagłębia paprykowego na Południu Mazows...

„Przyjęta przez Rząd nowelizacja ustawy biopaliwowej to cios w producentów rzepa...

Polityka Europejskiego Zielonego Ładu może się przyczynić do wzrostu zainteresow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę