Piątka dla rolników od ludowców

25 września 2020
Piątka dla rolników od ludowców

Nie ma naszej zgody na dorzynanie polskiej wsi i polskiego rolnictwa. Dlatego wspólnie podpisujemy się pod prawdziwą Piątką dla rolników – powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
„Piątka dla rolników” ludowców to odpowiedź na proponowaną przez PiS „piątkę dla zwierząt”, która okazała się być uderzeniem w polskie rolnictwo. Pod płaszczykiem ludzkiej wrażliwości PiS ukryło nóż, podrzynający gardło branży rolno-spożywczej.

Wspólnie murem za polską wsią �� #PiątkaDlaRolników z poparciem: AgroUnii, Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Krajowej Rady Izb Rolniczych, Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego, Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych- napisał na TWITTERZE Władysław Kosiniak-Kamysz

Wprowadzenie tylnymi drzwiami zakazu produkcji mięsa halal i koszer uderza przede wszystkim w małe gospodarstwa rolne hodujące bydło. Jeszcze większe straty poniesie polska branża drobiarska. System naczyń połączonych sporawi, że dodatkowo ucierpią polscy przedsiębiorcy, ale i konsumenci. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że ludowcy będą robić wszystko, żeby podczas prac w Senacie zmienić niekorzystne zapisy.

Trwa dorzynanie polskiej wsi i polskiego rolnictwa; nie ma na to naszej zgody, dlatego dziś wspólnie podpisujemy się pod prawdziwą piątką dla polskiego rolnictwa, polskiej wsi, a nie „piątką”, która dorżnie polską wieś, a która jest procedowana obecnie w Senacie, będziemy robić wszystko, żeby zablokować te prace w Senacie, dopóki ta ustawa nie zostanie zmieniona, ta ustawa musi być poprawiona – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Koalicja Polska PSL-Kukiz15 razem z organizacjami rolniczymi, związkami hodowców bydła mięsnego oraz przedstawiciele branży futerkowej zaprezentowała na środowym briefingu przed Sejmem swoją piątkę, ale dla rolników.

Propozycja ludowców przywraca godność i poczucie bezpieczeństwa ekonomicznego tym, którzy ciężko pracują, gospodarują, dbają o polską ziemię.

Piątka dla rolników od ludowców:

1, Przywrócenie uboju na cele religijne
2, Zakaz wstępu na gospodarstwo osobom postronnym, kontrole prowadzone przez służby weterynaryjne
3. Odszkodowania dla hodowców zwierząt futerkowych i odpowiedni okres przejściowy
4. Otwarcie rynku na wschód
5. Przywrócenie wcześniejszych emerytur rolniczych

Daję Wam słowo, że zrobimy wszystko, by zablokować szkodliwe przepisy niszczące polskie rolnictwo, uchwalone przez Prawo i Sprawiedliwość – powiedział w Spale prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

źródło: psl/twitter


POWIĄZANE

Dlaczego powinniśmy zainteresować się globalnym Południem? ● Około 768 milionów ...

Ubezpieczyciele notują rekordową liczbę szkód spowodowanych zjawiskami pogodowym...

Aż 40 proc. Polaków deklaruje ograniczenie spożycia mięsa. Prawie połowa Europej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę