aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

PIKIETA LEKARZY WETERYNARII POD MRiRW

17 listopada 2022
PIKIETA LEKARZY WETERYNARII POD MRiRW

Komitet Protestacyjny Porozumienia Warszawskiego zaprosił media na pikietę pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która odbędzie się 17.11.2022 r. o godzinie 10.30.

Środowisko lekarzy weterynarii postanowiło wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów usuwania urzędowych lekarzy weterynarii z systemu kontroli żywności oraz zastępowania ich tzw. personelem pomocniczym. Takie rozwiązanie zakwestionuje budowaną przez lata na świecie markę bezpiecznej polskiej żywności. Na szali jest wart miliardy euro eksport polskiej żywności pochodzenia zwierzęcego, którego załamanie odbierze dochody przemysłu mięsnego oraz dziesiątków tysięcy rolników.

Pikieta jest także pierwszym krokiem w naszym sprzeciwie wobec braku realizacji podjętych przez Wicepremiera i ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka zobowiązań płacowych wobec urzędowych lekarzy weterynarii oraz pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. Kolejnym będzie masowe wypowiadanie umów przez urzędowych lekarzy weterynarii, które już się rozpoczęło oraz działania związków zawodowych przewidziane w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Komitet Protestacyjny Porozumienia Warszawskiego


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę