CTR_80917

Piknik owocowo – warzywny w Więcborku

26 lipca 2016
Piknik owocowo – warzywny w Więcborku
ARR

Kolorowo, owocowo i warzywnie zrobiło się w centrum  Więcborka dnia 19 lipca. Wszystko to dzięki Agencji Rynku Rolnego, która w ramach narracji programu „Owoce i warzywa w szkole” zorganizowała piknik rodzinny. Głównym celem imprez było podnoszenie świadomości dzieci i ich rodziców co do wartości zdrowotnych owoców i warzyw, a także zmiana złych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Wspólna zabawa trwała od godziny 12:00. Uroczystego otwarcia dokonali Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski oraz Dyrektor OT ARR w Bydgoszczy Marek Witkowski.

Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji i zabaw: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, gry planszowe, zręcznościowe, edukacyjne, zabawy plastyczne, malowanie twarzy, quizy i zagadki o tematyce owocowo-warzywnej. Żadne dziecko podczas tej imprezy się nie nudziło i żadnego nie trzeba było zachęcać do sięgnięcia po kawałek soczystego jabłka czy sok owocowo-warzywny. Wesoły gwar radośnie bawiących się dzieci niósł się po wodach Jeziora Więcborskiego przez 5 godzin wspólnego, aktywnego wypoczynku.

Podczas pikniku w punkcie informacyjnym Agencji Rynku Rolnego,  rodzice bawiących się dzieci mogli uzyskać informację o szczegółach działań ARR i celach programu "Owoce i warzywa w szkole", a dla małych uczestników imprezy przygotowane były kolorowe bidony, wakacyjne zestawy z piłką plażową i owocowe plany lekcji.

ARR


POWIĄZANE

W 2016 r. UE wyeksportowała poza swoje granice 91 mln ton żywności o wartości 84...

16 października br., w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Biały...

Na krajowym rynku zbóż oferta jest niewielka, a w sytuacji opóźnionych zbiorów k...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę