Adama_15.08-30.09.2021

Piknik Rodzinny KOWR podczas Targów Ogrodniczych w Szepietowie na Podlasiu

14 października 2021
Piknik Rodzinny KOWR podczas Targów Ogrodniczych w Szepietowie na Podlasiu

W dniu 10 października br. podczas Targów „Jesień w sadzie i ogrodzie” na terenach wystawowych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbył się Piknik Rodzinny, którego organizatorem był KOWR w Białymstoku.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali Jadwiga Zabielska Dyrektor OT KOWR w Białymstoku oraz Wojciech Mojkowski Dyrektor PODR w Szepietowie.

W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi okolicznościowy list odczytał Poseł RP Kazimierz Gwiazdowski. Podczas wydarzenia Dyrektor OT KOWR uhonorowała rolników statuetkami za prawidłowe wywiązywanie się z warunków umowy dzierżawy gruntów z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Wyróżnienia otrzymały również osoby współpracujące z Oddziałem Terenowym w Białymstoku.

W Targach Ogrodniczych wzięło udział ponad 200 wystawców, którzy oferowali szeroki asortyment roślin sadowniczych i ozdobnych, a zwiedzający mogli uzyskać fachowe doradztwo w zakresie pielęgnacji roślin ogrodniczych. Odwiedzający wydarzenie goście mieli możliwość skorzystania z bogato przygotowanego dla nich programu. W ramach Pikniku Rodzinnego odbyła się degustacja polskich produktów żywnościowych. Na przybyłych czekały przysmaki z grilla, tradycyjny żurek oraz drożdżówki z serem i makiem. Można również było skosztować świeżych polskich owoców z podlaskich sadów. Nie zabrakło również stoisk Kół Gospodyń Wiejskich, które oferowały regionalne produkty. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia bawili się z animatorami w zorganizowanej strefie zabaw. Ciekawa oferta wystawców i ładna pogoda sprawiły, że Piknik Rodzinny w trakcie Targów Ogrodniczych odwiedziło ok. 5 tyś zwiedzających.

Na stoisku informacyjno-promocyjnym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa pracownicy służyli fachowym doradztwem oraz odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące działalności instytucji. Podczas imprezy były dystrybułowane ulotki informacyjne przedstawiające złożenia ustawy o gospodarstwie rodzinnym w ramach POLSKIEGO ŁADU dla rolnictwa. Obecni byli również przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którzy czynnie uczestniczyli w kampanii informacyjno-promocyjnej. W trakcie wydarzenia rozstrzygnięto konkursy tematyczne związane Targami Ogrodniczymi oraz konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowany przez KRUS. Na scenie wystąpiły zespoły folklorystyczne.

 

KOWR


POWIĄZANE

Pomoc wynosi 1000 zł do każdych urodzonych 10 prosiąt. Będzie wypłacana wyłączni...

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie serdecznie zapr...

W dniu 30 listopada b.r. w podsuwalskim Sobolewie, z udziałem mieszkańców, władz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę