Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

PIM wspiera rozwój polskiej branży mleczarskiej

30 września 2020
PIM wspiera rozwój polskiej branży mleczarskiej

Polska Izba Mleka (PIM) to największa organizacja branży mleczarskiej w Polsce, która skupia spółdzielnie i zakłady mleczarskie oraz firmy związane z mleczarstwem, zrzesza największych producentów i przetwórców mleka w kraju.
Polska Izba Mleka działając na rzecz polskiej branży mleczarskiej, wspiera producentów w staraniach rozwijania eksportu rodzimych wyrobów z mleka na rynek Chiński. Realizowane kampanie zagraniczne, takie jak udział w prestiżowych targach międzynarodowych, często wspierane działaniami marketingowymi w lokalnych, tradycyjnych i nowych mediach, umożliwiają zaprezentowanie się polskiej branży mleczarskiej. Służy temu m.in. realizowany program „Mleczne skarby – trade milk”, sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.
- Mam nadzieję, iż sytuacja związana z COVID-19 w najbliższym czasie będzie opanowana i członkowie Polskiej Izby Mleka będą mogli, bez żadnych przeszkód, uczestniczyć w targach. – mówi Agnieszka Maliszewska, Dyrektor Polskiej Izby Mleka. - Dzięki targom, polskie firmy mleczarskie mają szansę do pozyskania nowych kontraktów biznesowych, z uwagi na fakt, że większą część zwiedzających stanowią importerzy i dystrybutorzy produktów spożywczych z całego świata. W relacjach z chińskimi kontrahentami bezpośrednie spotkania odgrywają niezwykle ważną rolę.
Polska Izba Mleka zapewnia polskim firmom mleczarskim udział w imprezach targowych, które stanowią świetną okazję do zaprezentowania swoich produktów i nawiązania nowych kontaktów handlowych, a tym samym zdobycie nowych rynków zbytu. W związku z sytuacją związaną z COVID-19, część imprez targowych została przełożona na 2021 rok. W tym terminie na targach Anufood Shenzhen będzie można spotkać takie firmy jak: Grupa Mlekovita, P.P.H.U. A-LIMA-BIS, OSM Łowicz, Polish dairy oraz BARTEX, zaś na targach Sial China firmy takie jak: Grupa Mlekovita, OSM Piątnica, SM Spomlek, SM Mlekpol oraz OSM Łowicz.

Źródło: Polska Izba Mleka


POWIĄZANE

Kupowanie żywności ekologicznej deklaruje aż 81,9 proc. respondentów. Mimo to, t...

SW Research przeprowadził sondaż dla „Rzeczpospolitej w którym większość Polaków...

Tylko do 3 października o wsparcie mogą się ubiegać organizacje i grupy producen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę