Plantalux i Strigiformes na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa

22 stycznia 2019
Plantalux i Strigiformes na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa
Newseria Biznes

9 i 10 stycznia, firmy Plantalux i Strigiformes, oferujące nowoczesne rozwiązania dla sektora rolno-spożywczego, wzięły udział w Targach Sadownictwa i Warzywnictwa 2019. Zespół Plantalux otrzymał również nagrodę im. prof. Szczepana A. Pieniążka za innowacyjny produkt ogrodniczy.

W Ptak Warsaw Center w Nadarzynie odbyła się IX edycja TSW 2019 – jednej z największych imprez dla branży ogrodniczej. Dwudniowe wydarzenie zgromadziło w tym roku 386 wystawców z całego świata oraz ponad 14 tysięcy odwiedzających. Wśród prezentujących swoje rozwiązania pojawiły się także dwie firmy z portfolio funduszu AgriTech Hub: Plantalux, spółka specjalizująca się w nowoczesnym i inteligentnym oświetleniu w technologii LED COB oraz Strigiformes, firma opracowująca naturalne preparaty na problemy dręczące rolnictwo i ogrodnictwo.  

Podczas pierwszego dnia targów, już po raz szósty przyznano Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka za najbardziej innowacyjne i wnoszące istotny wkład w rozwój polskiego ogrodnictwa produkty. Spośród 14 zgłoszonych projektów, jury wybrało trzech zwycięzców. W gronie laureatów znalazła się firma Plantalux, która drugi rok z rzędu została nagrodzona za innowacyjne rozwiązanie – lampę LED COB.

Organizatorem Targów Sadownictwa i Warzywnictwa była Oficyna Wydawnicza Oikos. Kolejna edycja odbędzie się 9 i 10 stycznia 2020 roku.

____________________________________________________________________________

AgriTech Hub to Fundusz Venture Capital inwestujący w nowoczesne rozwiązania w obszarze nowych technologii dla sektora rolno-spożywczego. Funduszem zarządza doświadczony zespół ekspertów, który dotychczas aktywnie działał przede wszystkim w  obszarze nowych technologii i ICT, m.in. w funduszu venture capital – KnowledgeHub, który dedykowany jest innowacyjnym rozwiązaniom ICT i skupia w swoim portfelu ponad 20 spółek.

Plantalux jest startupem utworzonym w 2016 roku w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej. Bazując na wiedzy i doświadczeniu z branży elektrotechnicznej i oświetleniowej, zespół tworzy innowacyjne systemy oświetleniowe wspomagania wzrostu roślin w kontrolowanych warunkach.

Strigiformes to połączenie potencjału upraw szklarniowych i gruntowych, wiedzy oraz wypracowanych wzorców postępowania z innowacyjnym podejściem do przyrody. Firma dąży do stosowania rozwiązań opartych na wiedzy, z uwzględnieniem produkcji zgodnej z naturą i racjonalnością. W ten sposób tworzy miejsce przyjazne środowisku, w którym doświadczenie zawodowe, badawcze i społeczne łączy siły z wieloletnią praktyką w branży agro.

 

 

Newseria Biznes


POWIĄZANE

Jak podają chińskie media, rząd Indonezji planuje wprowadzić cła na sprowadzane ...

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFRWP) wspólnie z Towarzystwem...

Podczas 17 edycji Międzynarodowego Forum Mleczarskiego, które odbędzie się w ter...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę