PO chce informacji rządu nt. pomocy dla rolników poszkodowanych przez suszę

25 czerwca 2018
PO chce informacji rządu nt. pomocy dla rolników poszkodowanych przez suszę

PO chce, by rząd przedstawił posłom informację na temat działań, jakie zamierza podjąć by pomóc rolnikom poszkodowanym przez suszę. Szef klubu PO Sławomir Neumann, który złożył w piątek do marszałka Sejmu wniosek w tej sprawie, chce by informacja została zaprezentowana w środę.

Na sobotę zaplanowane jest spotkanie Prezydium i Konwentu Seniorów poświęcone zwołaniu dodatkowego posiedzenia Sejmu. Jego wstępny termin to środa 27 czerwca.

"Jeśli PiS chce w środę zwoływać (...) posiedzenie Sejmu, to porozmawiajmy na nim też o klęsce suszy. Klub PO złożył wniosek do Marszałka M. Kuchcińskiego o informację Premiera M. Morawieckiego ws działań rządu łagodzących rolnikom dotkniętym suszą jej skutki" - poinformował Neumann w piątek na Twitterze.

Z wniosku PO, którego skan szef klubu Platformy również zamieścił w sieci, wynika że premier miałby przedstawić posłom informację "na temat planowanych środków, jakie zamierza podjąć rząd polski w celu rozwiązania problemów rolników w związku z panującą suszą".

"Według danych przedstawionych w mediach przez premiera Mateusza Morawieckiego dotknięte skutkami suszy są ok. 4 mln ha z 14 mln ha upraw rolnych w naszym kraju. Eksperci przewidują wysokie straty rolników, a także wzrost cen żywności w tym roku. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w mediach, iż rząd udzieli pomocy rolnikom, którzy ponieśli straty w wyniku suszy" - czytamy we wniosku PO.

Problemem panującej od kilku tygodni w Polsce suszy zajął się w środę rząd. Informację w tej sprawie Radzie Ministrów zaprezentował nowy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Premier Morawiecki zapewnił po środowych obradach, że rząd ma zamiar pomóc rolnikom w związku z suszą, nie chce zostawiać ich samym sobie.

 

Marta Rawicz (PAP)


POWIĄZANE

Handel żywymi świniami z tzw. stref czerwonych z Litwy zostanie przywrócony - po...

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przebywający na targach "Zielony Tyd...

W rozmowach ze Stanami Zjednoczonymi o wolnym handlu Unia Europejska jest gotowa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę