Poczta Polska: 5 milionów znaczków dla kampanii społecznej PKP PLK - Bezpieczny przejazd

5 czerwca 2020
Poczta Polska: 5 milionów znaczków dla kampanii społecznej PKP PLK - Bezpieczny przejazd

Poczta Polska wprowadziła do obiegu nowy znaczek Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Operator pocztowy emisją 5 milionów znaczków wspiera przesłanie kampanii społecznej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na rzecz ograniczania wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych.  Kampania prowadzona jest już 15 lat.

 


Znaczek Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko! można kupić we wszystkich placówkach pocztowych, tj. ponad 7,6 tys. lokalizacjach na terenie całego kraju. Oprócz znaczka Poczta Polska wydała, w limitowanej wersji, kopertę FDC, czyli kopertę wydawaną w pierwszym dniu obiegu znaczków. Widnieje na niej zdjęcie pociągu na przejeździe kolejowym oraz okolicznościowy datownik towarzyszący emisji filatelistycznej.

Zapewnienie bezpieczeństwa transportu kolejowego, w tym na przejazdach kolejowo-drogowych, to jedno z najważniejszych zadań Ministerstwa Infrastruktury. Nie da się tego zrealizować bez zwiększenia świadomości społecznej dotyczącej prawidłowych i bezpiecznych zachowań na przejazdach kolejowych. Służą temu kampanie informacyjne, również ta realizowana z Pocztą Polską, za co serdecznie dziękuję – mówi  Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury

Znaczek obiegowy Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!”, wydany jest w 5 milionach sztuk. Na jego powierzchni o wymiarach 31,25 x 25,5 mm umieszony jest grafika torów oraz biało-czerwony znak, informujący kierowców o zbliżaniu się do przejazdu kolejowo-drogowego. Autor znaczka, Jan Konarzewski umieścił na nim także nazwę kampanii.

Misją Poczty Polskiej jest nie tylko łączyć ludzi poprzez dostarczanie przesyłek, ale także edukować poprzez filatelistykę, szczególnie w kwestiach ważnych społecznie. W 15-lecie kampanii wydajemy znaczek w wielomilionowym nakładzie, co sprawi, że z tak ważnym przekazem dotrzemy do każdego zakamarka Polski – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej. – Od lat wspieramy cenne i ważne inicjatywy społeczne, dlatego z dumą wspieramy tak potrzebną akcję PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Rok temu wydaliśmy kartkę z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej propagującą tę inicjatywę  – dodaje Andrzej Bodziony.

Kampania społeczna Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”, to prowadzone od 15 lat cykliczne działania, mające ograniczać zdarzenia na przejazdach kolejowo-drogowych, przez zwiększanie świadomości uczestników ruchu drogowego. W ramach kampanii PLK prowadzą warsztaty dla instruktorów nauki jazdy oraz egzaminatorów WORD, akcje prewencyjne na przejazdach, prelekcje edukacyjne w szkołach i przedszkolach. Są działania w mediach oraz kolportaż materiałów informacyjnych.

- Bezpieczeństwo jest priorytetem dla PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., a kampania społeczna Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko! to ciągłe akcje, które w różnej formie kierujemy do wszystkich grup wiekowych i zawodowych, by ograniczać liczbę zdarzeń na przejazdach. Nowy znaczek Poczty Polskiej poświęcony naszej kampanii zwielokrotni apel o bezpieczeństwo – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Ważną akcją było znakowanie wszystkich przejazdów kolejowo-drogowych żółtymi naklejkami z dodatkowymi informacjami, pozwalającymi na szybką reakcję, szczególnie wówczas, gdy na przejeździe zgaśnie samochód.

O znaczku:

autor projektu: Jan Konarzewski
wartość: 30 gr
nakład: 5 000 000 szt.
format znaczka: 31,25 x 25,5 mm
papier: fluorescencyjny
arkusz sprzedażny: 100 znaczków
data wprowadzenia do obiegu: 30 maja 2020 r.

Znaczek Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!” oraz inne wydawnictwa filatelistyczne Poczty Polskiej można nabyć w placówkach pocztowych i sklepie internetowym.

 

infowire.pl


POWIĄZANE

Dwie strategie w ramach Europejskiego Zielonego Ładu – ochrony bioróżnorodności ...

Pomoc na restrukturyzację gospodarstw rolnych - pożyczki na spłatę zadłużenia zw...

Każda osoba związana zawodowo z transportem powinna znać podstawowe zasady związ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę