Podkarpackie/ Na listach PSL do sejmiku znajdą się wszyscy obecni radni

22 sierpnia 2018
Podkarpackie/ Na listach PSL do sejmiku znajdą się wszyscy obecni radni

Wszyscy obecni radni klubu PSL w sejmiku województwa podkarpackiego znajdą się na listach w jesiennych wyborach samorządowych – zapowiedział we wtorek na konferencji prasowej w Rzeszowie lider Ludowców na Podkarpaciu poseł Mieczysław Kasprzak.

Podkreślił, że na listach do sejmiku oprócz dotychczasowych radnych będzie też m.in. były komendant wojewódzki policji w Rzeszowie i Olsztynie gen. Józef Gdański i były komendant wojewódzki PSP w Rzeszowie Bogdan Kuliga. „Kolejne nazwiska zaprezentujemy wkrótce” – zapowiedział Kasprzak.

Dodał, że PSL ma już komplet kandydatów do sejmiku wojewódzkiego. „Kończymy kompletowanie list w powiatach i gminach” – powiedział.

Poseł PSL dodał, że kandydaci będą realizować program Rzeczypospolita Samorządowa, który jest ogólnopolski, ale będzie zawierał „elementy podkarpackie”. „Nasi kandydaci są to fachowcy w swoich branżach i są związani z regionem. Chcemy pokazać, co można zrobić lepiej, co zostało źle zrobione” – mówił lider PSL w regionie.

Zdaniem Kasprzaka PSL wygra wybory na Podkarpaciu. „Teraz mamy 9 radnych w sejmiku, a będzie ich więcej. Nasi kandydaci mają ogromny potencjał. Pokazaliśmy, że nie boimy się tego, co PiS robi i mamy dobry program” – przekonywał.

Obecny na konferencji b. komendant wojewódzki policji w Rzeszowie i Olsztynie Józef Gdański przyznał, że decyzję o starcie do sejmiku województwa podejmował długo.

Zdradził, że „przypadł mu do gusty program PSL”. „Spodobało mi się przede wszystkim to, że nie jest partyjny. Przez 20 lat swojej służby też starałem się jednoczyć niż dzielić. Mam nadzieję, że te cechy przydadzą się w pracy w samorządzie” – tłumaczył dziennikarzom Gdański.

W podkarpackim 33-osobowym sejmiku rządzi klub radnych PiS, który ma 19 radnych, klub PSL liczy 9 osób, klub PO - 4 osoby, a jeden radny jest niezrzeszony.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br., natomiast druga tura w wyborach na prezydentów, wójtów i burmistrzów zaplanowana jest na 4 listopada br.

 

Wojciech Huk (PAP)


POWIĄZANE

17 lipca 2020 r. w siedzibie Centrali Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ...

Oddział Terenowy w Poznaniu zaprasza dzieci i młodzież z klas I-VIII szkół podst...

Rosnący globalny popyt na wyroby serowarskie oraz nieograniczony dostęp do rynku...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę