dnikukurydzy_210818

Podlaskie/ Półki na książki wypełnione tytoniową kontrabandą

16 sierpnia 2018
Podlaskie/ Półki na książki wypełnione tytoniową kontrabandą

Kolejna próba przemytu papierosów przez białorusko-polską granicę. Tym razem kontrabandę ukryto wewnątrz prefabrykowanych, drewnianych półek na książki - poinformowały w poniedziałek podlaskie służby celno-skarbowe.

Transport zatrzymali funkcjonariusze KAS w czasie kontroli busa na przejściu z Białorusią w Bobrownikach (Podlaskie). 43-letni Białorusin wiózł do Wielkiej Brytanii pudła z półkami na książki. Gdy ładunek został prześwietlony urządzeniem rtg okazało się, że we wnętrzu każdej z kilkudziesięciu półek są specjalnie zafoliowane i poukładane paczki z papierosami. W sumie było ich ponad 1,1 tys. Każda z białoruskimi znakami akcyzy.

Podlaskie służby celno-skarbowe przyznają, że od lat przemytnicy papierosów zza wschodniej granicy starają się być od nich sprytniejsi i tak ukryć kontrabandę, by udało się ją wwieźć do Polski. Papierosy ukryto m.in. w fabrycznie zamkniętych puszkach z kawą. Do przemytu użyto także transportu węgla drzewnego, piłek futbolowych czy tortu. Kontrabanda jechała też w kilkunastu plastikowych manekinach, karetce pogotowia, chłodziarkach, a nawet przęśle mostu i kolejowych cysternach.

W ujawnieniu przemytu papierosów w takich skrytkach pomagają specjalne urządzenia rtg do prześwietlania dużych i małych ładunków. Funkcjonariusze celno-skarbowi korzystają też z pomocy specjalnie wyszkolonych psów.(PAP)

autor: Robert Fiłończuk


POWIĄZANE

Motywem przewodnim polskiego stoiska narodowego, podczas targów World Travel Mar...

Hodowla koni w Polsce może być finansowana ze sprzedaży zakładów na gonitwy koni...

Komisja Europejska w czwartek po raz kolejny podniosła prognozy wzrostu gospodar...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę