CTR_80917

Podlaskie przedsiębiorstwo KOJA prezentowało się na targach AGROTECH

22 marca 2017
Podlaskie przedsiębiorstwo KOJA prezentowało się na targach AGROTECH

Targi AGROTECH w Kielcach, to jedno z najważniejszych wydarzeń każdej wiosny. Podczas wydarzenia można było spotkać m.in. podlaską firmę KOJA ze Stawisk - jednego z większych producentów kabin do ciągników rolniczych w kraju.

 

KOJA jest obecna na rynku od 25 lat. Powstała w oparciu o część bazy upadłego POM-u (Państwowy Ośrodek Maszynowy). Na początku, głównym profilem produkcyjnym były kabiny do ciągników rolniczych, w czym firma mocno się wyspecjalizowała, współpracując z czołowymi producentami tych maszyn jak Farmtrac Tractors Europe czy Ursus.

 

Produkty z oferty podlaskiego przedsiębiorstwa trafiają zarówno na rynek krajowy jak i europejski. - Współpracujemy między innymi z firmami z Czech, Holandii, Danii, Niemiec, Grecji, Szwecji, Belgii, Łotwy, Estonii, Litwy i Francji – zaznacza Andrzej Konopka z firmy KOJA.

 

Obecnie w zakładzie wytwarzane są również maszyny rolnicze: takie jak pługi orne, ramy ochronne, mieszadła, kontenery do suszenia zboża, części i podzespoły oraz gotowe urządzenia wykorzystywane w gospodarstwach rolnych i przez zakłady komunalne – m.in. pługi odśnieżne czy ścinacze łąkowe a także szereg innych maszyn.

 

Podczas 23. edycji Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach, które odbyły się w dniach 17 – 19 marca, KOJA w sposób szczególny zachęcała klientów do zainteresowania się pługiem wykorzystywanym w orce zagonowej. Produkt stworzony od podstaw w zakładzie firmy w Stawiskach, idealnie sprawdza się na terenach płaskich o niewielkim nachyleniu.

 

Maszyna może być stosowana na rożnych rodzajach gleb dzięki resorowemu zawieszeniu słupic pługu, które zabezpieczają również korpus przed uszkodzeniem. Pług jest bardzo łatwy w obsłudze, wystarczy kilka regulacji i jest gotowy do pracy.

 

- Urządzenie, które zaprezentowaliśmy podczas targów cieszyło się znacznym zainteresowaniem zwiedzających. Otrzymaliśmy szereg konkretnych zapytań ze strony potencjalnych klientów, których interesowały parametry oraz szczegóły dotyczące jego budowy, konstrukcji i zastosowanych technologii. Liczymy na to, że nasz udział w kieleckim wydarzeniu przyniesie konkretne rezultaty w postaci zamówień – przyznaje przedstawiciel firmy KOJA.

 

Z propozycją firmy można było się spotkać na stoisku jej wieloletniego partnera biznesowego – spółki Farmtrac Tractors Europe z Mrągowa, na zlecenie którego KOJA produkuje kabiny do ciągników i maszyn.

 

- Nasza współpraca z firmą Farmtrac Tractors Europe sięga początku lat 90 -tych. Od tego czasu wykonaliśmy na jej zlecenie wiele modeli kabin, a wyprodukowaliśmy ich już ponad kilkanaście tysięcy – dodaje.

Biuro prasowe KOJA


POWIĄZANE

Odpowiednie użytkowanie zakupionej używanej maszyny i regularne przeprowadzanie ...

W dniu 18 października 2017 r. w Biurze Krajowej Rady Izb Rolniczych odbyło się ...

13 października 2017 r. w Ludwikowie k. Poznania odbyły się pokazy terenowe doty...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę