GUS_230920_750x100_stat

Podlaskie/ Zlikwidowano trzy plantacje konopi

27 lipca 2018
Podlaskie/ Zlikwidowano trzy plantacje konopi

Podlaska policja i straż graniczna zlikwidowała kolejne plantacje konopi indyjskich. Uprawy znaleziono w powiatach: kolneńskim, pilskim i białostockim. Funkcjonariusze zabezpieczyli też kilkanaście kilogramów marihuany. W sumie czarnorynkowa wartość narkotyków to blisko 800 tys. zł.

Jak poinformowała w czwartek podlaska policja, mundurowi znaleźli dwie plantacje konopi z ponad 100 krzakami roślin. Zabezpieczono też kilkanaście kilogramów marihuany. Czarnorynkowa wartość tych narkotyków - jak podaje policja - to blisko 700 tys. zł. "To jedno z największych pod względem wartości zabezpieczeń narkotyków podlaskiej policji w tym roku" - powiedziała w czwartek PAP Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego Wojewódzkiej Komendy Policji w Białymstoku.

Jak informuje policja, plantacje znajdowały się na terenie powiatu kolneńskiego i piskiego, jedna - na podmokłym i niedostępnym terenie, druga - w lesie. W obu tych miejscach zabezpieczono w sumie 105 krzaków konopi, z których można byłoby uzyskać ponad 2 kg suszu. W ramach przeszukań posesji osób, które miały prowadzić uprawę narkotyków znaleziono też 17 kg marihuany oraz 37 g amfetaminy.

Policjanci zatrzymali braci, 36- i 49-latka, którzy są podejrzani o uprawę i posiadanie narkotyków. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Plantację konopi na terenie powiatu białostockiego zabezpieczyli podczas służbowych czynności pogranicznicy z Bobrownik - poinformowała w czwartek w komunikacie rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Katarzyna Zdanowicz.

Funkcjonariusze zabezpieczyli tam 60 krzaków konopi indyjskich, namiot służący do uprawy tych roślin oraz kilkadziesiąt gramów marihuany. Jak powiedziała Zdanowicz, z zabezpieczonych roślin można byłoby uzyskać około 3 kg marihuany, której czarnorynkowa wartość wynosi ok. 90 tys. zł. Dodała, że dalsze postępowanie prowadzą funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Bobrownikach.

Za posiadanie znacznej ilości konopi grozi kara do 8 lat więzienia.

To nie jedyne plantacje konopi indyjskich zlikwidowane ostatnio na Podlasiu. Na początku lipca policjanci, także w powiecie kolneńskim, znaleźli bowiem dwie inne uprawy. W sumie na nich rosło ok. 700 krzaków konopi. Ich czarnorynkowa wartość - jak informowała wtedy policja - to blisko pół mln zł.

 

Sylwia Wieczeryńska, Marcin Kucharzewski (PAP)


POWIĄZANE

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w swojej odpowiedzi z dnia 13 października ...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, realizując wniosek z V Posiedzenia Krajowej...

Zbliża się termin składania oświadczeń o spełnieniu warunku 140 dni wypasu dla w...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę