aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Policja w siedzibie Europejskiej Partii Ludowej

5 kwietnia 2023
Policja w siedzibie Europejskiej Partii Ludowej

We wtorek belgijska policja weszła do siedziby Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Brukseli. Według wstępnych informacji służby dokonały przeszukania i przejęły komputery "związane z oszustwami finansowymi, w które mają być zamieszani pracownicy EPL".

 

Belgijscy i niemieccy funkcjonariusze weszli na pierwsze i trzecie piętro budynku Rue du Commerce w stolicy Belgii, gdzie znajduje się siedziba EPL. Śledczy zabezpieczyli dokumenty, komputery i inne urządzenia elektroniczne, znajdujące się w biurze największej europejskiej partii.

 

Jak podają różne źródła, cała akcja została przeprowadzona został w rmach śledztwa, prowadzonego w Niemczech w związku z podejrzeniami o korupcję w czasie wyborów do Europarlamentu w 2019 r.

Ponadto, Europejska Prtia Ludowa może być zamieszana w największy skandal korupcyjny w historii Unii Europejskiej, gdzie do aresztu trafiła m.innymi wiceprzewodnicząca Prlamentu Europejskiego i 3 inne osoby. Zostały one oskarżone w Belgii w ramach śledztwa w sprawie korupcji związanej z katatrskimi szejkami oraz innymi krajami arabskimi.

Od dłuższego czasu, media spekulowały na temat kolejnych aresztowań bądź rewizji w miejscach, które mogły być powiązane z aferą łapówkarską. Śledczy uznali, że Europejska Partia Ludowa może być zamieszana w skandale korupcyjne, więc ostatnie wydarzenia i przeszukania w siedzibie EPL mają związek z tymi przestępstwami


oprac. e-mk red. ppr.pl


POWIĄZANE

Wołodymyr Zełenski- Prezydent Ukrainy, na platformie "X" zwrócil się do rządu po...

Prezydium NSZZ RI Solidarność dnia 9 lutego 2024 ogłosiło 30 dniowy strajk gener...

Indie zaoferowały gwarantowane wsparcie dla cen roślin strączkowych, kukurydzy i...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę