Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Policja w siedzibie Europejskiej Partii Ludowej

5 kwietnia 2023
Policja w siedzibie Europejskiej Partii Ludowej

We wtorek belgijska policja weszła do siedziby Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Brukseli. Według wstępnych informacji służby dokonały przeszukania i przejęły komputery "związane z oszustwami finansowymi, w które mają być zamieszani pracownicy EPL".

 

Belgijscy i niemieccy funkcjonariusze weszli na pierwsze i trzecie piętro budynku Rue du Commerce w stolicy Belgii, gdzie znajduje się siedziba EPL. Śledczy zabezpieczyli dokumenty, komputery i inne urządzenia elektroniczne, znajdujące się w biurze największej europejskiej partii.

 

Jak podają różne źródła, cała akcja została przeprowadzona został w rmach śledztwa, prowadzonego w Niemczech w związku z podejrzeniami o korupcję w czasie wyborów do Europarlamentu w 2019 r.

Ponadto, Europejska Prtia Ludowa może być zamieszana w największy skandal korupcyjny w historii Unii Europejskiej, gdzie do aresztu trafiła m.innymi wiceprzewodnicząca Prlamentu Europejskiego i 3 inne osoby. Zostały one oskarżone w Belgii w ramach śledztwa w sprawie korupcji związanej z katatrskimi szejkami oraz innymi krajami arabskimi.

Od dłuższego czasu, media spekulowały na temat kolejnych aresztowań bądź rewizji w miejscach, które mogły być powiązane z aferą łapówkarską. Śledczy uznali, że Europejska Partia Ludowa może być zamieszana w skandale korupcyjne, więc ostatnie wydarzenia i przeszukania w siedzibie EPL mają związek z tymi przestępstwami


oprac. e-mk red. ppr.pl


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę