Politycy Koalicji Obywatelskiej złożyli wieńce na Powązkach

13 listopada 2018
Politycy Koalicji Obywatelskiej złożyli wieńce na Powązkach

Politycy Koalicji Obywatelskiej m.in lider PO Grzegorz Schetyna i szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w niedzielę na warszawskich Powązkach oddali hołd Powstańcom Wielkopolskim oraz Bohaterom Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Politycy PO i Nowoczesnej, w tym także b. premier Ewa Kopacz, wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, b. szef MON Tomasz Siemoniak, nowy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz, szefowa Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka, złożyli wieńce przy Kwaterze Powstańców Wielkopolskich oraz przy Pomniku Poległych 1920.

Schetyna wraz z politykami PO złożył też kwiaty przy kwaterach: Ignacego Mościckiego, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Gabriela Narutowicza, które znajdują się w archikatedrze Św. Jana w Warszawie.

Politycy PO złożyli również kwiaty przed Pomnikiem Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej, który znajduje się przed gmachem Zachęty.

W niedzielę w całym kraju odbywały się uroczystości setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W Warszawie odbyła się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

 

Edyta Roś (PAP)


POWIĄZANE

Konieczność ochrony środowiska wymaga zmniejszenia jego zanieczyszczenia przez o...

O tym, w jaki sposób Sesje Naukowe Instytutu Ochrony Roślin – PIB wpływają na po...

Coraz więcej firm zajmujących się przetwórstwem mleka decyduje się na wprowadzen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę