aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Polska premiera Mitsubishi Space Star 2018 oraz prezentacje Eclipse Cross, Outlander 2018 i ASX 2018 Blue Edition

9 kwietnia 2018
Polska premiera Mitsubishi Space Star 2018 oraz prezentacje Eclipse Cross, Outlander 2018 i ASX 2018 Blue Edition

Tegoroczna wystawa Poznań Motor Show była miejscem debiutu nowego modelu miejskiego samochodu z segmentu B o nazwie Mitsubishi Space Star 2018. Odświeżone Mitsubishi Space Star 2018 przyciąga wzrok dynamicznie naszkicowaną sylwetką z całkowicie nowym projektem przedniej i tylnej części nadwozia. Modyfikacje objęły także charakterystykę układu kierowniczego i zawieszenia oraz wnętrze pojazdu. Oprócz poprawy jakości materiałów i wykonania, dodano również nowe funkcje i elementy wyposażenia m.in. biksenonowe reflektory przednie, podgrzewane przednie siedzenia, system bezkluczykowy oraz nowe kolory nadwozia. Bezpieczne, lekkie i aerodynamiczne nadwozie modelu Space Star 2018 zapewnia przestronne wnętrze dla 5 osób przy wyjątkowo niskim spalaniu na poziomie 4,1 litra na 100 km. Mitsubishi Space Star 2018 oferuje znakomitą zwrotność i łatwość manerwowania, uzyskaną między innymi dzięki bardzo małemu promieniowi zawracania wynoszącemu zaledwie 4,6 metra. Nowe Mitsubishi Space Star przekonuje także niskim spalaniem i kosztami eksploatacji, 5-letnią gwarancją i bogatym wyposażeniem w połączeniu z promocyjnym cennikiem, który zaczyna się od 39 990 zł.

Polski oddział Mitsubishi zaprezentował również w Poznaniu swój znany SUV - Mitsubishi Outlander 2018 z systemem SDA oraz specjalną wersję najpopularniejszego modelu spod znaku Trzech Diamentów – Mitsubishi ASX 2018 Blue Edition.

Zwiedzający wystawę mogli także po raz pierwszy zapoznać się z zupełnie nowym modelem atrakcyjnego SUV-a coupe - Mitsubishi Eclipse Cross, który dostępny jest już we wszystkich salonach marki w promocyjnej cenie od 89 990 zł.

Poznańskie debiuty uświetnili swą obecnoscią honorowi goście i ambasadorzy marki Mitsubishi Motors – znakomita aktorka Anna Cieślak i słynny kitesurfingowiec oraz podróżnik Victor Borsuk, który zaprezentował publiczności Mitsubishi L200 Wind Edition.

 

zobacz zdjęcia z tegorocznej wystawy Poznań Motor Show:

PMS.png


NOWE MITSUBISHI SPACE STAR 2018

 

Global Small - mały samochód światowy


Mitsubishi Space Star jest rezultatem ambitnego projektu "Global Small" firmy MMC. To wyjątkowy produkt w tym sensie, że został opracowany, aby sprostać wymaganiom konkretnej grupy globalnych klientów. Nabywcy samochodów, zarówno na tradycyjnych, jak i na wschodzących rynkach, szukają takiego samego połączenia przestrzeni, oszczędności paliwa, niskiego poziomu emisji oraz skromnych kosztów eksploatacji, a jednocześnie odrzucają oczywiste ograniczenia techniczne tak zwanych "ekonomicznych" produktów. Głównym zamierzeniem MMC przy tak ważnym projekcie, jak "Global Small", było wdrożenie zaawansowanych rozwiązań technicznych (wyrafinowana aerodynamika, inteligentna redukcja masy, racjonalne rozmieszczenie podzespołów, wysokowydajne układy napędowe itp.). Projekt "Global Small" przyniósł zatem zupełnie nową architekturę małego samochodu, i zupełnie nową rodzinę silników.

Ponad pół miliona nabywców, największy segment polskiego rynku
Gruntownie zmodernizowane Mitsubishi Space Star 2018 debiutuje w segmencie B -największym w Polsce pod względem wielkości sprzedaży, która wzrosła w porównaniu do ubiegłego roku aż o 20%. Aż 94% tych klientów w Polsce wybiera auta z silnikiem benzynowym. Mitsubishi Space Star, który od chwili swego debiutu w poprzednim wcieleniu trafił już do ponad 500 000 nabywców na całym świecie, zyskał teraz na atrakcyjności dzięki istotnym zmianom konstrukcyjnym, które “wyostrzyły” jego wygląd oraz poprawiły jakość wykonania i prowadzenie auta.

Ze względu na atrakcyjną cenę, samochody tego typu równie chętnie kupują indywidualni klienci, jak i firmy. Z racji swoich zalet, do których należy niezwykle niskie zużycie paliwa, zwrotność i łatwość manewrowania oraz wysoki poziom bezpieczeństwa, w połączeniu z korzystną ceną, bogatym wyposażeniem oraz 5-letnią gwarancją i niezawodnością, Mitsubishi Space Star stanowi atrakcyjną propozycję dla szerokiej grupy klientów - ludzi młodych, osób w sile wieku oraz rodzin, które potrzebują drugiego, mniejszego pojazdu. Dodatkowym atutem w sytuacji, gdy rośnie w Polsce rynkowy udział aut z automatycznymi skrzyniami biegów, jest automatyczna, bezstopniowa przekładnia INVECS-III CVT.

 

Niższy, dłuższy, szerszy


Zachowując zalety Space Star w zakresie oszczędności paliwa, niskich całkowitych kosztów eksploatacji i zaskakującej przestrzeni wewnętrznej, mimo niewielkiej długości nadwozia, firma MMC wprowadziła zmiany na podstawie informacji zwrotnych z rynku, ze szczególnym uwzględnieniem Europy, gdzie wobec samochodów segmentu B oczekiwania klientów są najwyższe.

Zdecydowano się “wyostrzyć” model Space Star, zarówno w kwestii wyglądu, jak i charakteru, by lepiej odpowiadał na oczekiwania klientów. Projektanci MMC dążyli do zmiany proporcji wizualnych Space Stara, aby nadać jego sylwetce więcej dynamizmu. Udało im się przy tym zachować ogólną zwartość tego podstawowego samochodu segmentu „B”, przy niewielkim wzroście długości do 3795 mm, co oznaczało jej zwiększenie o 85 mm. Bez chodzenia na skróty (i unikania inwestycji w tłoczniki), przeprojektowano cały przód samochodu.

Zmiany zaowocowały niewielkim wzrostem zwisu przedniego o 1,5 cm do 745 mm, by nie pogarszać promienia zawracania między ścianami wynoszącego 4,6 m. Zmieniono pokrywę silnika, która otrzymała muskularne przetłoczenie, górny przedni wlot powietrza, który poszerzono i dodano siatkową kratkę z chromowanym, eleganckim obramowaniem, przestylizowano reflektory, wyposażając je w oświetlenie biksenonowe. Inny jest przedni zderzak, z dużo szerszym dolnym wlotem powietrza, ozdobionym charakterystycznym podwójnym chromowanym ostrzem biegnącym przez całą szerokość wlotu.

Ta sama kombinacja nowych proporcji oraz ostrzejszego stylu została wprowadzona w tylnej części samochodu, gdzie nowy kształt zderzaka, zastosowanie osobnych wąskich poziomych kloszy lamp i wydłużonych świateł zespolonych LED w kształcie litery C (z oświetleniem pozycyjnym i światłami hamowania) również przyczynia się do optycznego obniżenia i poszerzenia pojazdu. Samochód jest nieco dłuższy również z powodu powiększonego o 7 cm zwisu tylnego, który obecnie wynosi 600 mm.

Nowy wyraz stylistyczny tylnej części nadwozia został dodatkowo wzmocniony przez dłuższy spojler dachowy ze zintegrowanym trzecim światłem hamowania, co przyczyniło się również do dalszej poprawy aerodynamiki.

Wizualnie bardziej wyrazisty, Space Star model 2018 korzysta optycznie również dzięki użyciu bardziej wyrafinowanych, nowych obręczy kół (14 "i 15") z szerokimi szprychami, które wzmacniają dynamizm sylwetki, wypełniając nadkola bardziej, niż w poprzedniej wersji. Ostatnią, ale nie mniej ważną rzeczą jest wzmocnienie charakteru samochodu dzięki dwóm nowym kolorom nadwozia: Perłowy burgund oraz Pomarańczowy metalizowany.

 

Ulepszone wnętrze


Wyższa jakość, wynikająca z istotnych modyfikacji projektu nadwozia Space Star, widoczna jest również we wnętrzu samochodu, zgodnie z oczekiwaniami europejskich klientów. W udoskonalonym wnętrzu znajdziemy nową miękką w dotyku, trójwymiarową w fakturze dzianinową tapicerkę z kontrastowymi przeszyciami, dostępną do wyboru w czerni lub kompozycji czerni i kości słoniowej, nową kierownicę, podobną do stosowanej w nowym Outlanderze, z wstawkami w czerni fortepianowej i chromowanymi akcentami, a także z nowym, wygodniejszym kształtem koła kierownicy obszytego skórą, bardziej subtelny projekt deski rozdzielczej z białym podświetleniem (zamiast bursztynowego), z białymi oznaczeniami na czarnym tle (zamiast niebieskich na czarnym tle), chromowanymi obwódkami wskaźników zegarowych, nowymi funkcjami (temperatura zewnętrzna z ostrzeganiem przed gołoledzią na wyświetlaczu cyfrowym, lampka kontrolna świateł pozycyjnych) i nowy panel sterowania klimatyzacją z trzema pokrętłami i jedną dźwignią z chromowanymi akcentami w klimatyzacji manualnej. Pojawiły się też nowe rozwiązania funkcjonalne: ukryty schowek pod podłogą bagażnika zwiększający bezpieczeństwo przewozu umieszczonych w nim przedmiotów. Dostępne jest także cyfrowe radio DAB.


Oszczędny i tani w eksploatacji


Obok pionierskich modeli, jak i-MiEV i Outlander PHEV oraz ich przyszłych pochodnych EV i PHEV, Space Star umożliwia szerszej globalnej klienteli dostęp do motoryzacji o niskim wpływie na środowisko, mierzonym w kategoriach zużycia paliwa i emisji CO2 - to kolejny przykład filozofii inżynierskiej firmy MMC stawiającej wydajność na pierwszym miejscu. Niskie spalanie uzyskano między innymi dzięki wykorzystaniu nowej, ultralekkiej platformy “Global Small”, zaawansowanej aerodynamice samochodu i konsekwentnie realizowanej strategii zarządzania masą polegająca na optymalizacji konstrukcji i szerokim stosowaniu stali o wysokiej wytrzymałości w całej strukturze nośnej, zamiast typowej blachy nadwoziowej o wytrzymałości 200/250 MPa, dzięki czemu masę najlżejszej wersji samochodu zredukowano do 845 kg. Racjonalnie wybrano także długość samochodu (3795 mm) z miejscem dla 5 osób i z przestrzenią na nogi o długości 1651 mm.

Lekkie, 3-cylindrowe silniki benzynowe o wysokiej sprawności (1,0 litra / 71 KM / 88 Nm i 1,2 litra / 80 KM / 106 Nm) wyposażone w system zmiennych faz rozrządu firmy Mitsubishi Motors - MIVEC (Mitsubishi Innovative Valve timing Electronic Control system), a także w system Auto Stop & Go, czy układ inteligentnego ładowania akumulatora, współpracują z równie efektywnymi przekładniami, 5-biegową skrzynią lub z przekładnią INVECS-III CVT. Taka oferta silnikowa idealnie odpowiada oczekiwaniom polskich odbiorców w segmencie B - aż 94% z nich wybiera auta z silnikiem benzynowym a blisko 88% klientów decyduje się na 5-drzwiowe nadwozie typu hatchback. Połączenie zaawansowanej aerodynamiki, znacząco obniżonej masy własnej oraz wydajnych jednostek napędowych pozwoliło także osiągnąć niskie wartości zużycia paliwa i emisji CO2.


W kwestii czynności serwisowych, inżynierowie MMC dążyli do uproszczenia zadań koniecznych do przeprowadzenia w warsztacie (a przez to zmniejszenia rachunków), tworząc liczne obszary o łatwym dostępie i ograniczonej liczbie wymaganych części zamiennych, poczynając od reflektorów, a kończąc na pompie paliwa. To samo dotyczy przedniej struktury zderzeniowej, którą można łatwo wymienić po drobnej kolizji.


Skrzynie biegów


W nowym modelu Mitsubishi Space Star dostępne są 2 wydajne przekładnie – manualna i bezstopniowa, automatyczna. Mniejsza i lżejsza 5-biegowa skrzynia manualna przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa dzięki mniejszej objętości oleju (o niższej lepkości), niż w przypadku modeli konkurencyjnych i niskiemu przełożeniu. 


Nowoczesna przekładnia INVECS-III CVT odznacza się szerokim zakresem przełożenia (4,007?0,550) w celu uzyskania lepszych osiągów ORAZ niższego zużycia paliwa, płaskim przemiennikiem momentu obrotowego ze specjalnym tłumikiem o niskiej sztywności w celu uzyskania niższego zużycia paliwa i wbudowaną chłodnicą oleju (chłodzenie cieczą). Bezstopniowa, automatyczna przekładnia jest kompatybilna z systemem Auto Stop & Go, wyróżnia się lepszą analizą charakterystyki jazdy podczas zjeżdżania ze wzniesienia lub podczas podjazdu pod wzniesienie (dzięki zwiększeniu docelowej wartości obrotowej, aby zapobiec spadkowi obrotów silnika). Wprowadzenie systemu „Idle Neutral Control” minimalizuje straty spowodowane tarciem przekładni CVT. Straty te są przypisywane sile oporu wytwarzanej przez przemiennik momentu obrotowego podczas sterowania sprzęgłem w momencie pracy na obrotach jałowych w położeniu „D”.

 

Udoskonalone własności jezdne


“Ostrzenie” charakteru Space Stara w modelu 2018 kontynuowane było w udoskonalonym podwoziu, by to lepiej radziło sobie z warunkami wykraczającymi poza obszary miejskie i podmiejskie, z myślą o których zostało pierwotnie opracowane. Zoptymalizowanie sprężystości sprężyn oraz sił tłumienia amortyzatorów, przy jednoczesnym zwiększeniu sztywności przedniego zawieszenia, pomogło w podwyższeniu stabilności jazdy i w zmniejszeniu przechyłów nadwozia na zakrętach. Kalibracja elektrycznego wspomagania kierownicy została również zmieniona celem uzyskania większej dokładności i lepszej kontroli kierowcy nad samochodem. Większe tarcze hamulcowe (251 mm) zostały zamontowane z przodu, a średnica tylnych bębnów hamulcowych (203 mm) wzrosła o 23 mm. Materiał klocków i okładzin został również zmieniony celem zwiększenia skuteczności hamowania. System asystenta ruszania na wzniesieniu (HSA) stał się standardem we wszystkich wersjach modelu, w tym wyposażonych w manualną skrzynię biegów.

 

Zwrotny – promień zawracania 4,6 metra

 

Nowy Space Star dobrze sprawdzi się w roli zwinnego auta do dojazdów do pracy, oferując kierowcy przyjemność z prowadzenia z dużym nastawieniem na komfort i zwrotność. Auto cechuje dobra widoczność - dzięki połączeniu specjalnie wyprofilowanego przodu nadwozia - gdzie kierowca widzi oba krańce maski silnika - oraz nisko poprowadzonej linii szyb pozwala z dużą precyzją wykonywać manewry na drodze. Wysunięte do przodu słupki A oraz nisko poprowadzona linia przewężenia w przedniej części nadwozia znacznie zwiększają pole widzenia kierowcy zarówno przed pojazdem, jak i z boków. Dużą zwrotność uzyskano dzięki promieniowi skrętu wynoszącemu 4,6 metra - co jest jednym z najlepszych wyników w klasie. Nowy Space Star ułatwia manewrowanie na skrzyżowaniach, na krętych drogach i parkingach (3,48 obrotu kierownicą pomiędzy skrajnymi położeniami).

 

Niezawodny, dzięki wysokiej jakości


Od wielu lat firma Mitsubishi Motors stosuje procedury mające gwarantować najwyższą jakość procesów rozwoju i produkcji na całym świecie. Podczas produkcji wykorzystuje się system kontroli jakości procesu produkcyjnego MMPW (ang. Mitsubishi Motors Production Way). Kontrola polega tu na ocenie wykonania danego podzespołu na linii produkcyjnej zanim zostanie on przesłany na kolejne stanowisko montażowe. Przy produkcji nowej generacji modelu Space Star firma Mitsubishi Motors poczyniła jeszcze większe starania aby zagwarantować najwyższą jakość produktu końcowego. Oprócz standardowych kontroli na linii montażowej wszystkie egzemplarze muszą przejść inspekcję przedspedycyjną pod okiem doświadczonych japońskich inspektorów.

 

4-gwiazdkowe bezpieczeństwo


Nowy Space Star został zbudowany w oparciu o bardzo wydajną architekturę, która jest lekka, wytrzymała i bezpieczna. Mimo kompaktowych rozmiarów, model ten równie bezpieczny, jak inne auta z tego segmentu podobnie jak jego konkurenci – na przykład Suzuki Swift - otrzymał notę 4 gwiazdek w testach zderzeniowej Euro NCAP. Punktem wyjścia była opatentowana przez MMC konstrukcja nadwozia RISE („Reinforced Impact Safety Evolution”), której zadaniem jest wydajne absorbowanie energii uderzenia ze wszystkich stron i rozpraszanie jej. W modelu Space Star zastosowano również wzmocnioną ramę przednią, która wzbogaciła się o masywne poprzecznice. Wraz z usztywnioną klatką kabiny pasażerskiej, elementy te odpowiadają za lepsze rozproszenie sił zderzeniowych w razie kolizji czołowej. Przednie siedzenia modelu Space Star oferują wysoki poziom bezpieczeństwa, potęgowany zastosowaniem pasów bezpieczeństwa z podwójnymi napinaczami (zwijacz i ogranicznik siły napięcia), jak również konstrukcji ograniczającej urazy kręgosłupa spowodowane szarpnięciem. Zatrzaski drzwi i pokrywy bagażnika obejmują funkcję zapobiegającą ich przypadkowemu otwarciu podczas zderzenia. Kolejną zaletą lekkiej konstrukcji nowego Space Star jest duża wydajność optymalnie skonfigurowanego układu hamulcowego, zarówno pod kątem drogi hamowania, jak i stabilności.

Nowy Space Star jest wyposażony w 6 poduszek powietrznych w standardzie (łącznie z poduszkami bocznymi i kurtynami powietrznymi) i systemy bezpieczeństwa aktywnego – ABS, system stabilizacji pojazdu (ASC), system kontroli trakcji (TC), system wspomagania nagłego hamowania (BA) oraz system wspomagania ruszania na wzniesieniu (HSA) i system ostrzegania o awaryjnym hamowaniu ESS.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo pieszych, nowy Space Star spełnia wymogi rozporządzeń UE: ochrona głowy - wysoko poprowadzona linia maski pozwala wygospodarować większą przestrzeń pomiędzy miękką maską i twardym silnikiem a łamana i absorbująca energię struktura podszybia / panelu wycieraczek i przednich nadkoli oraz ochrona nóg - pochłaniająca energię rama jest zamontowana za przednim zderzakiem a struktura reflektorów pochłania energię.


Promocyjna cena od 39 990 zł i bogate wyposażenie


W Polsce oferowanych jest 6 wersji nowego modelu Space Star z roku modelowego 2018. Bazowa wersja Entry silnikiem 1.0 l. i manualną, 5-biegową skrzynią biegów w promocyjnej cenie 39 990 zł oferuje opisane powyżej systemy bezpieczeństwa i 6 poduszek powietrznych, elekrycznie regulowane przednie szyby i lusterka boczne, regulację wysokości fotela kierowcy a także elektryczne wspomaganie kierownicy wraz z regulacją wysokości. Wersja Inform 1.0 MT w promocyjnej cenie 43 490 zł jest dostępna z manualną klimatyzacją, zdalnie sterowanym zamkiem oraz radiem z CD/MP3 z 4 głośnikami i złączami AUX i USB.

W specyfikacji 1.2 Invite MT i 1.2 Invite CVT dostępnej w promocyjnej w cenie odpowiednio 48 490 zł i 54 490 zł znajdziemy między innymi tempomat, podgrzewane przednie siedzenia, zestaw głośnomówiący Bluetooth, sterowanie systemem audio i zestawem Bluetooth w kierownicy, system Auto Stop & Go, aluminiowe obręcze kół, czujnik deszczu i zmierzchu, przyciemniane tylne szyby, tylne światła w technologii LED, oświetlenie przestrzeni bagażowej, podgrzewane boczne lusterka, spojler na tylnej klapie bagażnika, dodatkową, czarną okleinę na słupku B, chromowane klamki wewnętrzne i wykończenia nawiewów powietrza, skórzane obszycie kierownicy i gałki dźwigni zmiany biegów, schowek pod podłogą bagażnika i elektrycznie regulowane szyby.

W prawdopodobnie najpopularniejszej wersji Intense MT oferowanej w promocyjnej cenie 52 490 zł oferowane są biksenonowe przednie reflektory, przednie światła przeciwmgielne, kierunkowskazy zintergrowane z bocznymi lusterkami, automatyczna klimatyzacja, system bezkluczykowy i 15-calowe, aluminiowe obręcze kół.

W promocyjnych cenach 54 990 zł i 58 490 zł klienci mogą kupić nowy model Mitsubishi Space Star 2018 z automatyczną przekładnią CVT INVECS-III.

Wszystkie wersje Mitsubishi Space Star 2018 są dostępne ze zniżkami – w przypadku specyfikacji Entry wynosi ona 3000 zł a decydując się na pozostałe wersje klienci mogą liczyć na 1500 zł rabatu. Dodatkowo przy zakupie wszystkich wersji oprócz 1.0 Entry, klienci mogą skorzystać z kredytu 50/50 i promocyjnego pakietu ubezpieczeń PZU w cenie 3,8% wartości samochodu.

Mitsubishi Space Star 2018 jest dostępne w 9 kolorach nadwozia a dopłata za lakier metalizowany wynosi 1900 zł. Polskie placówki Mitsubishi Motors oferują już pełną gamę tego modelu oraz dysponują samochodami do jazd próbnych a więcej informacji na temat tego pojazdu można znaleźć na stronie www.mitsubishi.pl

 

Zdjęcia i filmy do pobrania 

Space_Star.png Space Star.png


 

MITSUBISHI ECLIPSE CROSS 2018


Prezentowany po raz pierwszy w Poznaniu, zupełnie nowy model Mitsubishi Eclipse Cross, którego bezpośrednimi konkurentami są modele Volkswagen Tiguan, Mazda CX5 i Volvo XC40, wyróżnia się sportową sylwetką SUV-a coupe, znakomitymi osiągami i wyjątkową precyzją prowadzenia dzięki sztywnemu, choć komfortowemu zawieszeniu i najnowszej generacji znanego z Mitsubishi Lancera Evolution układu kontroli napędu na 4 koła - Super-All Wheel Control. Do napędu służy zupełnie nowy, turbodoładowany silnik benzynowy z podwójnym systemem wtryskowym o pojemności 1.5 litra i mocy 163 KM współpracujący z 8-biegową automatyczną przekładnią CVT i 6-biegową, manualną skrzynią biegów.

Nowa konstrukcja Mitsubishi oferuje wyrafinowaną jakość wykończenia dysponując cichym, komfortowym i świetnie rozplanowanym wnętrzem z panoramicznym, otwieranym dachem oraz innowacyjnymi układami sterowania i łączności, jak na przykład SDA - wyświetlacz dotykowy smartphone display audio ze sterownikiem gładzikowym (touchpadem) czy przezierny wyświetlacz HUD. Nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów czuwa kilkanaście najnowocześniejszych systemów oraz opatentowana przez Mitsubishi Motors konstrukcja RISE rozpraszająca energię podczas zderzenia.

Przewagę nad konkurencją daje nowemu modelowi Mitsubishi Eclipse Cross niezwykle bogate wyposażenie już w podstawowej wersji, która oferuje między innymi automatyczne światła drogowe, system ograniczający skutki kolizji czołowych FCM, system ostrzegający o nieplanowanej zmianie pasa ruchu LDW, tempomat ze sterowaniem w kierownicy, automatyczną klimatyzację, 16-calowe aluminiowe obręcze kół, 7 poduszek bezpieczeństwa, radioodtwarzacz CD/MP3, czujnik deszczu, przyciemniane szyby, relingi dachowe czy podgrzewane boczne lusterka.

Nowe Mitsubishi Eclipse Cross jest w Polsce dostępne w 8 konfiguracjach, 5 wersjach wyposażenia i 7 kolorach nadwozia a ceny tego modelu startują obecnie od 89 990 zł.

 


Zdjęcia i filmy do pobrania

Eclipse_Cross.png

EclipseCross1.pngEclipseCross Norwegia.png EclipseCross5.png EclipseCross4.png EclipseCross2.png


 

MITSUBISHI OUTLANDER 2018 Z SYSTEMEM SDA


Ceniony SUV Mitsubishi Outlander 2018 w odsłonie 2018 oferuje niezwykle funkcjonalny i znany z Mitsubishi Eclipse Cross 2018 system Smartphone Link Display Audio. Wyświetlacz łączności smartfona z systemem audio (SDA), korzystający z 7-calowego ekranu dotykowego, pozwala kierowcy na bezpieczną obserwację wyświetlanych informacji i danych niemal bez odrywania wzroku od sytuacji na drodze. Kierowca może używać ekranu dotykowego SDA, by uzyskać informacje nawigacyjne uwzględniające aktualne warunki ruchu drogowego, a także by odbierać i wykonywać połączenia telefoniczne, sprawdzać wiadomości tekstowe, czy słuchać muzyki, wszystko to bez odrywania się od obserwacji drogi. SDA współpracuje także z aplikacjami, które pozwalają na głosowe sterowanie działaniem nawigacji i innych aplikacji.

Mitsubishi Outlander 2018 jest oferowane w 6 wersjach z napędem na jedną lub dwie osie, dwoma silnikami i trzema skrzyniami biegów i 8 kolorach nadwozia, w tym zupełnie nowym, srebrnym. Zgodnie z tendencją rynkową, większość wersji napędza benzynowa, 2-litrowa jednostka o mocy 150 KM, która jest dostępna w połączeniu z manualną, 5-biegową skrzynią biegów i napędem na 1 oś oraz z bezstopniową automatyczną przekładnią CVT z napędem na 4 koła. Silnik Diesla o pojemności 2.2 litra i mocy 150 KM współpracuje z automatyczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach w połączeniu z napędem na 2 osie.

Za bezpieczeństwo kierowcy i pasażera w modelu Outlander 2018 oprócz 7 poduszek bezpieczeństwa i 7 systemów bezpieczeństwa oferowanych w standardowym wyposażeniu, odpowiadają teraz 4 nowe systemy, dostępne w wersji Instyle Navi: system ograniczający skutki kolizji czołowych (FCM) z nową funkcją wykrywania pieszych, system informujący o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW), system ostrzegania o niewidocznych pojazdach nadjeżdżających z tyłu (Rear Cross Traffic Alert (RCTA) i ultradźwiękowy asystent ruszania (UMS), zapobiegający wypadkom spowodowanym nieumyślnym wciśnięciem pedału gazu. Jeśli kierowca nieumyślnie wciśnie pedał gazu w sytuacji, w której czujnik ultradźwiękowy wykryje przeszkodę znajdującą się w odległości 4 metrów na torze ruchu auta, które jest zaparkowane lub porusza się (dźwignia kierunku jazdy w pozycji R lub D) z prędkością około 10 km/h, układ wyemituje dźwiękowe ostrzeżenie oraz pokaże informację ostrzegawczą. UMS steruje również momentem obrotowym, aby zredukować uszkodzenia wywołane kolizją. Wysoki poziom bezpieczeństwa i znakomitą widoczność zapewnia także w modelu Mitsubishi Outlander 2018 zestaw kamer 360 stopni z widokiem dookoła pojazdu. W skład systemu wchodzą cztery kamery: tylna (pełniąca funkcję kamery cofania), przednia (na atrapie chłodnicy) oraz dwie boczne umieszczone pod lusterkami wstecznymi.

W bazowej wersji Outlandera 2018 klienci otrzymają 2-strefową, automatyczną klimatyzację, pełen pakiet bezpieczeństwa a w nim między innymi 7 poduszek powietrznych i 7 systemów bezpieczeństwa, światła dzienne i tylne LED, tempomat ze sterowaniem na kierownicy, elektrycznie regulowane szyby boczne, światła mijania z czujnikiem zmierzchu, wycieraczki przedniej szyby z czujnikiem deszczu, automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne, kierownicę z wykończeniem w kolorze czarnym typu piano i skórzanym obszyciem oraz relingi dachowe w kolorze srebrnym.

 


Zdjęcia i filmy do pobrania

 Outlander.png Outlander_SDA.png


 

MITSUBISHI ASX 2018 BLUE EDITION


Udoskonalone Mitsubishi ASX 2018 przeszło drobne modyfikacje nadwozia - przednia część samochodu nabrała mocniejszego wyrazu dzięki wprowadzeniu smukłej środkowej chromowanej listwy wlotu powietrza i nowych, diodowych świateł do jazdy dziennej, uformowanych w kształt pochylonego ostrza i umieszczonych w zderzaku. Z tyłu, ostrzej zarysowany zderzak wyposażono w umieszczone w narożnikach światła odblaskowe w kształcie litery "C" i smukłe światło przeciwmgielne LED w jego środkowej części. Efekt podkreślono szeroką chromowaną listwą, na której wsparto wyraźniej wyeksponowane logo Trzech Diamentów. W gamie lakierów nadwozia znajdzie się też nowy kolor nazwany "Sterling Silver”. Zapewnia on głębsze i intensywniejsze refleksy świetlne, niż poprzednio oferowany kolor “Cool Silver”. W Mitsubishi ASX 2018 znacząco poprawiono wyciszenie wnętrza poprzez obfitsze stosowanie materiałów dźwiękochłonnych. Zmiany wzmocniono starannie dobranymi modyfikacjami wnętrza, do których użyto nowych kolorów i akcentów wykończeniowych. Nowy projekt wnętrza obejmuje górną część konsoli centralnej, metalizowane akcenty dolnej części tej konsoli, nowe miękkie osłony boczne po jej obu stronach z kontrastowymi szwami, pokrywę konsoli centralnej z podłokietnikiem oraz nową, wyściełaną tapicerkę drzwi i srebrzyste wykończenie panelu sterowania otwieraniem okien. Ponadto wygodniej ulokowano kilka elementów funkcjonalnych i rozwiązań podwyższających komfort, takich jak port USB, czy tacka i uchwyty na napoje w dolnej części konsoli centralnej. O bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, oprócz opatentowanej przez MMC konstrukcji RISE („Reinforced Impact Safety Evolution”), dbają także nowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa: system łagodzenia kolizji czołowych (FCM) i układ ostrzegania o opuszczaniu pasa ruchu (LDW). Mitsubishi ASX 2018 już w podstawowej wersji oferuje 7 poduszek bezpieczeństwa, system aktywnej kontroli trakcji (TCL) i stabilizacji pojazdu (ASC), system wspomagający ruszanie pod górę (HSA), układ ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD), system zapobiegający wypchnięciu pedału hamulca do wnętrza kabiny pasażerskiej podczas zderzenia z dużą prędkością, pozwalający ograniczyć obrażenia nóg kierowcy i siedzenia redukujące obrażenia odcinka szyjnego kręgosłupa, układ wspomagania hamowania, system ostrzegania o nagłym hamowaniu, 3- punktowe pasy bezpieczeństwa i 2 mocowania fotelików dziecięcych ISO-FIX. Z myślą o bezpieczeństwie pieszych zastosowano maskę silnika z podwójnym wybrzuszeniem, które tworzy skuteczną strefę zgniotu, wspornik przedniej szyby o otwartej konstrukcji, plastikowe przednie błotniki i przedni zderzak absorbujący energię (ogranicza obrażenia nóg pieszego).

W polskiej ofercie Mitsubishi ASX 2018 jest oferowany w 5 wersjach wyposażenia i 8 kolorach nadwozia, z benzynowym silnikiem 1.6 MIVEC o mocy 117 KM, współpracującym z 5-biegową, manualną skrzynią biegów i napędem na przednią oś. W podstawowej specyfikacji 1.6 MIVEC Inform znajdziemy między innymi systemy stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji oraz wspomagania ruszania pod górę i 7 poduszek bezpieczeństwa, tylne światła LED, klimatyzację, kolorowy wyświetlacz wielofunkcyjny LCD, elektrycznie sterowane szyby i lusterka boczne, antenę dachową w kształcie płetwy rekina oraz radioodtwarzacz CD/MP3 z 4 głośnikami. Opcja Invite oferuje dodatkowo światła do jazdy dziennej LED i przednie reflektory przeciwmgielne, automatyczną klimatyzację, tempomat, wielofunkcyjną kierownicę, aluminiowe, 16-calowe obręcze kół, czujniki parkowania z tyłu, czujnik deszczu i zmierzchu, skórzane obszycie kierownicy i gałki dźwigni zmiany biegów, gniazdo USB i sześciogłośnikowy zestaw audio. W specyfikacji Intense Plus znajdziemy podgrzewane przednie fotele, dostęp bezkluczykowy, zestaw głośnomówiący Bluetooth ze sterowaniem w kierownicy, kamerę cofania, radioodtwarzacz z dotykowym ekranem, przednie reflektory ksenonowe z funkcją autopoziomowania i spryskiwaczami, 18-calowe aluminiowe obręcze kół, przyciemniane tylne szyby, elektrycznie składane boczne lusterka z wbudowanymi kierunkowskazami, ozdobne nakładki nadkoli i aluminiowe nakładki na pedały. Do wersji Intense Plus Navi dodano stację multimedialną, zintegrowaną z nawigacją Mitsubishi Global Navigation. Wersja Instyle oferuje system ograniczający skuti kolizji czołowych FCM, asystent pasa ruchu LDW, szklany, panoramiczny dach z oświetleniem typu LED, skórzaną tapicerkę, fotel kierowcy elektrycznie regulowany w 4 płaszczyznach, relingi dachowe w kolorze czarnym oraz zestaw nawigacji satelitarnej MMCS zintegrowany z wysokiej klasy nagłośnieniem Rockford Fosgate z 9 głośnikami.

Prezentowana w Poznaniu wersja Blue Edition, która dostępna jest w specyfikacji Intense Plus i Intense Plus Navi, jak sugeruje nazwa, z karoserią w niebieskim, metalizowany kolorze, oferuje także dodatkowe elementy wyposażenia – niebieskie oświetlenie ambientowe w boczkach drzwi oraz chromowane listwy ozdobne na dole drzwi.

 

Zdjęcia do pobrania 

PMS2.pngASX.png 


 

MITSUBISHI L200 WIND EDITION i VICTOR BORSUK


W Poznaniu Mitsubishi prezentuje jest także wyjątkowy model – Mitsubishi Wind Edition, którego ambasadorem jest Victor Borsuk – siedmiokrotny Mistrz Polski w Kitesurfingu i najbardziej utytułowany zawodnik kitesurfowego freestyle’u w Polsce, który na podium Pucharu Świata i Europy oraz w kraju stawał już kilkadziesiąt razy a w ubiegłym roku pobił rekord świata wzbijając się za Mitsubishi L200 na wysokość 63 metrów.

Victor jest jednym z 4 ambasadorów 4 specjalnych wersji Mitsubishi L200, których nazwy odwołują się do 4 żywiołów - Wiatru, Wody, Ognia i Ziemi. Limitowane wersje pickupa spod znaku Trzech Diamentów stworzono na bazie specyfikacji Double Cab Intense Plus oraz Instyle i oznakowano emblematami 4 sił natury. Nazwy żywiołów korespondują z dyscyplinami sportów, uprawianych przez utytułowanych ambasadorów – wersję Wiatr reprezentuje Victor Borsuk, Woda - płetwonurek jaskiniowy i techniczny Irena Stangierska oraz wybitna fotograficzka podwodnego świata, L200 Ogień prezentuje utytułowany zawodnik motocrossu Oskar Barański a żywioł Ziemi - słynny wspinacz skałkowy Stefan Madej. Specjalne wersje Mitsubishi L200 przygotowano z myślą o ludziach aktywnych, którzy – podobnie, jak ambasadorzy tego modelu - dla realizacji swych niezwykłych pasji potrzebują niezwykłego, ale bardzo funkcjonalnego samochodu. Mitsubishi L200 już w standardzie oferuje wyjątkowo bogate wyposażenie - już w podstawowej wersji znajdziemy napęd na 4 koła, klimatyzację, elektrycznie sterowane szyby, wielofunkcyjny wyświetlacz, radioodtwarzacz CD/MP3 2DIN, gniazdo USB, zdalnie sterowany zamek centralny oraz 7 systemów bezpieczeństwa – ABS z EBD, system stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji, wspomaganie ruszania na wzniesieniu, układ stabilizacji toru jazdy przyczepy, wspomaganie hamowania, system priorytetu hamulca, układ ostrzegania o nagłym hamowaniu a także wzmocnienia w przednich drzwiach, tempomat ze sterowaniem w kierownicy, 7 poduszek bezpieczeństwa w tym kolanową i system mocowania fotelików dziecięcych ISO-FIX na tylnej kanapie, aluminiowe 17-calowe obręcze kół, chromowane elementy nadwozia między innymi: osłonę chłodnicy, wykończenia przednich reflektorów, klamki czy obudowy lusterek bocznych i wnętrza, w tym progi boczne z chromowanym wykończeniem, automatyczną, 1-strefową klimatyzację, kamerę cofania, system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, elektrycznie regulowane, składane i podgrzewane lusterka boczne z kierunkowskazami, radioodtwarzacz 2DIN CD/MP3 z dotykowym wyświetlaczem, zestaw głośnomówiący bluetooth, sterowanie systemem audio w kierownicy, światła mijania z czujnikiem zmierzchu, wycieraczki przedniej szyby z czujnikiem deszczu, przednie reflektory przeciwmgielne ze srebrnym obramowaniem i przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia. Najbogatszą wersję Instyle AT wyposażono ponadto w światła do jazdy dziennej w technologii LED, biksenonowe przednie reflektory, bezkluczykowy dostęp KOS, radioodtwarzacz z cyfrowym tunerem Digital Audio Broadcast (DAB) i nawigacją z 7-calowym wyświetlaczem, automatyczną, 2-strefową klimatyzację, skórzaną tapicerkę siedzeń, łopatki do zmiany biegów przy kierownicy, podgrzewane przednie fotele a fotel kierowcy jest regulowany elektrycznie w 6 kierunkach. Mitsubishi L200 w wersjach Wiatr, Woda, Ziemia i Ogień stworzono na bazie wersji Double Cab z silnikiem 2.4 l. o mocy 181 KM i napędem 4x4 w specyfikacji Intense Plus z manualną, 6-biegową przekładnią oraz Instyle z automatyczną skrzynią biegów i dodatkowo wyposażono w chromowane ramki ozdobne tylnych lamp, nakładki progowe oraz specjalne emblematy 4 żywiołów na przednich błotnikach i tylnej klapie. Tak przygotowany samochód w wersji Intense Plus wraz z lakierem metalizowanym kosztuje obecnie 138 240 zł a wersji Instyle – 147 240 zł. W gamie akcesoriów, które mogłyby zainteresować sportowo aktywnych nabywców Mitsubishi L200 z pewnością znajdują się różne rodzaje zabudowy, bagażnik dachowy, uchwyty na kajak czy deskę surfingową, rury skrzyni ładunkowej i system mocowania ladunku, kuweta skrzyni ładunkowej, wykładzina tylnej burty czy haki holownicze.

Pełną informację na temat Mitsubishi L200 4 Żywioły można znaleźć na stronie https://4zywioly.mitsubishi.pl

 


Zdjęcia i filmy do pobrania

 4zywiolyL200.pngRekord_VictorBorsuk_L200.png

Victor_wiatr.png Victor.png


5-LAT GWARANCJI PRODUCENTA, MITSUBISHI ASSISTANCE PACKAGE (MAP) I MITSUBISHI POMOC


Wszystkie modele Mitsubishi są dostępne z 5-letnią gwarancją fabryczną i nielimitowaną przebiegiem gwarancją Mitsubishi Assistance Package, zapewniającą przez okres 5 lat bezpłatną pomoc 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu w przypadku awarii, wypadku, przebicia opony, kradzieży a także, gdy użytkownik zatankuje niewłaściwe lub zanieczyszczone paliwo albo złamie lub zgubi kluczyk. Polskie salony Mitsubishi Motors oferują także kompleksowy program opieki serwisowej o nazwie MMC Pomoc 24/7- całodobowy program pomocy Assistance dla posiadaczy nowych, jak i używanych aut Mitsubishi. Dzięki całodobowemu centrum pomocy pod numerem telefonu 22 463 19 99 użytkownicy aut Mitsubishi mogą otrzymać szybkie, profesjonalne wsparcie i poradę w przypadku kolizji, czy awarii. Można dzięki temu oszczędzić czas i nerwy, unikając zarazem nieuczciwych propozycji drogiego i nieprofesjonalnego holowania oraz kłopotów związanych z kosztowną, nierzadko nierzetelną naprawą w nieautoryzowanym warsztacie.

Aktualne cenniki wszystkich modeli Mitsubishi można znaleźć na stronie www.mitsubishi.pl

 

 

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

Pan Grzegorz Jedamski, nie ustaje w swej walce o równe traktowanie rolników emer...

Żniwa 2024 – Złe perspektywy dla zbóż, stabilne dla nasion oleistych i pozytywne...

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Koalicji Dbamy o wodę w związku...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę