CTR_80917

Polska żywność na targach Vietfood & Beverage 2016 w Ho Chi Minh City w Wietnamie

22 sierpnia 2016
Polska żywność na targach Vietfood & Beverage 2016 w Ho Chi Minh City w Wietnamie
ARR

W dniach 10-13 sierpnia 2016 r. w ramach realizacji działań promujących polskie artykuły rolno-spożywcze na rynkach zagranicznych, Agencja Rynku Rolnego zorganizowała misję gospodarczą połączoną z wystąpieniem targowym podczas 20 edycji targów „Vietfood & Beverege - Propack Vietnam” w Ho Chi Minh w Wietnamie.

Targi „Vietfood & Beverages – Propak Vietnam” to największa tego typu branżowa impreza wystawiennicza w Wietnamie. Organizatorem wydarzenia był Vinexad, przy współudziale Ministerstwa Przemysłu i Handlu, Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Nauki i Technologii, Zdrowia a także władz miasta Ho Chi Minh.

W misji gospodarczej udział wzięła grupa ośmiu firm: PPH PRIMART Marek Łukasiewicz (słodycze, ciastka), PEPEES S.A. (produkty przetwórstwa ziemniaków: skrobia, płatki), APPOLONIA Sp. z o.o. (jabłka), P.H-U Paweł Święcicki (woda mineralna), Bakoma Sp. z o.o. (produkty mleczarskie), Suempol (łosoś wędzony), PPH Ewa-BIS Sp. z o.o. (jabłka, mrożone owoce, koncentraty i soki) i C-BORG Sp. z o.o. (gotowe dania samopodgrzewające się).

W dniu 9 sierpnia 2016 r. przedstawiciele polskich firm wzięli udział w dedykowanych rozmowach B2B z potencjalnymi partnerami wietnamskimi. W ramach tzw. „store-check” polscy uczestnicy misji mieli okazję praktycznego rozpoznania asortymentu produktów oraz cen na rynku wietnamskim. Spotkania te stanowiły dobrą okazję do zapoznania się z produktami konkurencji na rynku wietnamskim oraz zaznajomienia się z upodobaniami wietnamskich konsumentów. W trakcie trwania targów polska żywność cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Misji gospodarczej polskich przedsiębiorców do Wietnamu towarzyszyła wizyta Pana Jarosława Ołowskiego, Zastępcy Prezesa ARR, który uczestniczył w oficjalnej ceremonii otwarcia targów oraz w szeregu spotkań z przedstawicielami państwowych instytucji Wietnamu zajmujących się problematyką wymiany handlowej z zagranicą, jak również z przedstawicielami izb handlowych. Spotkania, podczas których podkreślana była konkurencyjność polskiej żywności wynikająca z jej wysokiej jakości, miały na celu zacieśnienie współpracy między Polską i Wietnamem, a w konsekwencji wzrost bezpośredniej wymiany handlowej artykułami rolno-spożywczymi. Strona wietnamska zadeklarowała ponadto gotowość wsparcia polskich przedsiębiorców w znalezieniu solidnych, lokalnych partnerów biznesowych.

ARR


POWIĄZANE

Wiejska gmina Rząśnia oraz miejsko-wiejski Rzgów to dwaj zwycięzcy konkursu "Naj...

Zarząd KRIR zwrócił się do ministra rolnictwa i rozwoju wsi o zmianę przepisów d...

Rząd Portugalii przeznaczy ponad 40 mln euro na walkę z rekordową suszą w tym kr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę