aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Polskie jaja zawitały do Singapuru!

9 czerwca 2020
Polskie jaja zawitały do Singapuru!

W miniony piątek (5 czerwca) pierwszy transport jaj konsumpcyjnych z Polski dotarł do Singapuru. Przyjęcie towaru w siedzibie firmy importującej miało uroczysty charakter w obecności przedstawicieli  administracji, między innymi, z udziałem Ministra Handlu i Przemysłu oraz Ambasadora RP w Singapurze.

Jaja z  Polski po raz pierwszy trafiły na azjatycki rynek. Dołączyliśmy do grona państw, z których Singapur jest  zainteresowany przywozem jaj  spożywczych. Jaja będą sprzedawane do restauracji i sklepów detalicznych.

Do tej pory jedenaście krajów miało możliwość sprzedaży na azjatycki rynek: Australia, Dania, Japonia, Malezja, Nowa Zelandia, Hiszpania, Szwecja, Korea Południowa, Tajlandia, Stany Zjednoczone i Ukraina.

Singapurskie władze z zadowoleniem odniosły się do rozpoczęcia  współpracy z polskimi eksportami jaj i nie tylko....w najbliższych tygodniach oczekują dostaw mrożonego kurczaka z Polski. Rozszerzenie współpracy z polskimi producentami jest elementem strategii dywersyfikacji źródeł  zaopatrzenia w żywność przez Singapur, aby zapobiegać gwałtownym odchyleniom w łańcuchu dostaw i  wahaniom cen.

Przypominamy, że w kwietniu tego roku zakończyły się trwające dłuższy czas polsko  – singapurskie negocjacje zmierzające do otwarcia azjatyckiego kierunku na sprzedaż polskich jaj w skorupkach.

Już w maju, sprawnie przeprowadzono zatwierdzenie polskich ferm produkcyjnych i zakładów przetwórstwa  jaj. Na mięso drobiowe z Polski Singapur otwarł się znacznie wcześniej, ale ekspansję zagraniczną zahamował  na pewien czas wybuch grypy ptaków w Polsce. Wydaje się jednak, że kryzys epidemiczny w skali globalnej  zadziałał na korzyść polskich firm.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę