Adama_Spyrale_1-31.05.21

Polsko-portugalskie rozmowy nt. nowej WPR

22 marca 2021
Polsko-portugalskie rozmowy nt. nowej WPR
MRiRW

Minister Grzegorz Puda spotkał się w piątek z minister rolnictwa Portugalii Marią do Céu Antunes, która od 1 stycznia do 30 czerwca 2021 roku przewodniczy pracom Rady UE ds. Rolnictwa.

Celem spotkania było przedstawienie stanowiska Polski do kompromisowych rozwiązań zaproponowanych przez prezydencję portugalską w ramach negocjowanej reformy Wspólnej Polityki Rolnej.

Ambicją Portugalii jest osiągnięcie, w trakcie prezydencji w Radzie, konsensusu pomiędzy Radą i Parlamentem Europejskim, przy akceptacji ze strony Komisji Europejskiej, pakietu rozporządzeń obejmującego plany strategiczne Wspólnej Polityki Rolnej, finansowanie WPR, zarządzanie nią i monitorowanie oraz wspólną organizację rynków produktów rolnych.

– Wspieramy prezydencję w jej dążeniu do osiągnięciu kompromisu – powiedział minister Grzegorz Puda. W opinii Polski, na ostateczną ocenę całościowego kompromisu istotny wpływ będą miały  rozstrzygnięcia dotyczące innych ważnych elementów reformy WPR, w tym dotyczące zielonej architektury.

– Rada UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa musi dać Parlamentowi Europejskiemu jasny sygnał, że nic nie jest ustalone, dopóki ostateczne decyzje nie zapadły i pertraktacje wciąż trwają - zaakcentował minister Grzegorz Puda.

Pakiet reform Wspólnej Polityki Rolnej będzie dyskutowany na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w Brukseli w dniach 22-23 marca 2021 r.

 

MRiRW


POWIĄZANE

29 kwietnia br. KOWR wspólnie z Biurem Polskim w Tajpej oraz Zagranicznym Biurem...

Copa i Cogeca z zadowoleniem przyjmują główne wnioski badania dotyczącego nowych...

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przypomina, że w dniu 15 maja 2021 r. upływa ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę