informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Advertisement

Pompa dozująca Qdos zasilana napięciem 12-24V umożliwia zastosowania mobilne

23 stycznia 2019
Pompa dozująca Qdos zasilana napięciem 12-24V umożliwia zastosowania mobilne
Newseria Biznes

Na bazie bardzo udanej serii pomp Qdos do dozowania substancji chemicznych, firma Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG) wprowadza wersję pompy do zastosowań mobilnych i w odległych miejscach, która może być zasilana napięciem stałym 12-24V. Najnowsza pompa Qdos będzie przydatna dla każdego użytkownika wymagającego precyzyjnej pompy dozującej, która zapewni dokładną regulację przepływu w miejscach, w których zasilanie sieciowe nie jest łatwo dostępne.

Pompy Qdos zwiększają produktywność i zmniejszają straty substancji chemicznych dzięki bardzo dokładnemu, liniowemu i powtarzalnemu dozowaniu w porównaniu z konwencjonalnymi pompami membranowymi z zaworem elektromagnetycznym lub z napędem krokowym. Pozwala to użytkownikom obniżyć koszty substancji chemicznych nawet w przypadku dozowania płynów trudnych do pompowania innymi metodami, a także w warunkach zmiennego ciśnienia, lepkości i zawartości ciał stałych. Te cechy, w połączeniu z technologią perystaltyczną, zapewniają precyzyjny, ciągły i płynny przepływ w celu zapewnienia optymalnego mieszania płynów.

Dzięki możliwości zasilania akumulatorowego nowa pompa jest odpowiednia zarówno do zastosowań stacjonarnych, jak i mobilnych. Typowe zastosowania nowej pompy obejmują zaprawianie nasion, nawadnianie upraw, uzdatnianie wody i pobieranie próbek w odległych miejscach, oczyszczanie wody pitnej, operacje pompowania przy użyciu autopomp oraz wiele innych.

W przypadku zastosowań w bardzo odległych lokalizacjach pompa może być też zasilana z akumulatorów ładowanych przy pomocy ogniw słonecznych, innych odnawialnych źródeł energii lub przekaźników split charge sterujących ładowaniem. Produkt jest niezawodny, autonomiczny i nie wymaga stosowania dodatkowych podzespołów.

Dzięki wprowadzeniu nowego modelu, pompy Qdos firmy WMFTG są teraz rozwiązaniami pierwszego wyboru w przypadkach wymagających precyzyjnego dozowania substancji chemicznych w zastosowaniach i lokalizacjach, w których brakuje łatwego dostępu do sieci elektrycznej.

 

 

Newseria Biznes


POWIĄZANE

12 kwietnia 2019 r. do Biura KRIR wpłynęła odpowiedź Ministra Rolnictwa i Rozwoj...

W celu ułatwienia posiadaczom zwierząt wypełnienia obowiązku posiadania planu na...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę