Adama_15.08-30.09.2021

Ponad tysiąc interwencji straży pożarnej w związku z silnym wiatrem i deszczem

24 października 2018
Ponad tysiąc interwencji straży pożarnej w związku z silnym wiatrem i deszczem

Do ponad tysiąca wzrosła liczba interwencji straży pożarnej w związku z silnym wiatrem i opadami deszczu – poinformował w środę PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

Łączna liczba interwencji Państwowej Straży Pożarnej w celu usunięcia szkód powstałych w wyniku silnego wiatru i opadów deszczu wzrosła do 1002, z czego 472 to wyjazdy w godzinach od 12 w nocy do 11 rano w środę. Większość z nich (446) dotyczyło połamanych drzew i silnego wiatru, 26 wyjazdów wiązało się z wypompowywaniem wody po obfitych opadach deszczu.

Najwięcej interwencji w tym czasie odnotowano w województwach: zachodniopomorskim – 98, dolnośląskim – 53, śląskim – 43 i w wielkopolskim – 32

W związku z silnym wiatrem IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla 12 województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, dla części wielkopolskiego, dla pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznacza możliwość wstąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrażać zdrowiu i życiu.

Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w całym kraju 22,231 tys. gospodarstw domowych nie ma prądu, bo wichura zerwała lub uszkodziła linie energetyczne.

 

Marcin Chomiuk (PAP)


POWIĄZANE

E-sport stał się nowym trendem i zdobył olbrzymią liczbę fanów na całym globie. ...

W dniach 16-17 listopada br. w hali Stadniny Koni Racot odbył się Sportowy Czemp...

W dniu 10 listopada br. w siedzibie Oddziału Terenowego we Wrocławiu odbyła się ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę