aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Poprawia się sytuacja na drogach po opadach śniegu

20 listopada 2017
Poprawia się sytuacja na drogach po opadach śniegu

400 kolizji, dwa wypadki i zablokowane drogi - tak wyglądała sytuacja na drogach po poniedziałkowych opadach śniegu. Największe utrudnienia odnotowano na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach, trudna sytuacja była także na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

W poniedziałek rano na drogach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad pracowało 235 pługopiaskarek. Jak poinformowała PAP GDDKiA o godz. 7. wszystkie drogi z wyjątkiem miejsc, gdzie doszło do kolizji lub wypadków, były przejezdne. Mimo ustąpienia opadów pługopiaskarki cały czas oczyszczają drogi krajowe. GDDKiA poinformowała, że niektóre drogi mogą być jeszcze oblodzone.

"Opady śniegu i śniegu z deszczem z północno-wschodniej Polski przesunęły się tylko na województwo lubelskie i północne Podkarpacie. Jeśli chodzi o błoto pośniegowe ono już zostało praktycznie w całości usunięte" - powiedział Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA. Jak dodał, lokalnie może być ślisko tam, gdzie wieje wiatr.

Rano największe utrudnienia występowały na terenie województwa warmińsko-mazurskiego na: S7 (odc. Napierki – Nidzica – Olsztynek), DK 51 (odc. Olsztynek – Olsztyn) oraz na DK 58 (odc. Olsztynek – Jedwabno).

Nieprzejezdna były DK 12 pomiędzy Chełmem a Piaskami, gdzie bus zderzył się z samochodem osobowym oraz DK 50 na wysokości Sochaczewa, gdzie przewróciła się ciężarówka przewożąca chemikalia. Utrudnienia odnotowano także na trasie S8 w Warszawie na odcinku od Al. Jerozolimskich do węzła Salomea, gdzie doszło do dwóch kolizji z udziałem sześciu samochodów osobowych.

Jak poinformowała PAP Komenda Główna Policji w poniedziałek w godzinach 7 - 10. doszło do 400 kolizji i dwóch wypadków. Tydzień wcześniej w tych samych godzinach doszło do 318 kolizji i czterech wypadków. Policja prosi kierowców o zachowanie ostrożności i przypomina, że w takich warunkach pogodowych najbardziej narażeni są piesi.

"Śliska nawierzchnia i słaba widoczność to niebezpieczne połączenie. Tylko w trzy dni między 17 i 19 listopada zginęło aż 17 pieszych. Pamiętajmy, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba mająca na sobie elementy odblaskowe staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego" - przypomina nadkom. Radosław Kobryś z biura ruchu drogowego KGP.

 

Marcin Chomiuk (PAP)


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę