Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

"Porozumienia zbożowego" na razie nie będzie

5 września 2023
"Porozumienia zbożowego" na razie nie będzie

Na spotkaniu w Soczi 4 września prezydenci Turcji i Federacji Rosyjskiej nie osiągnęli porozumienia w sprawie realizacji przez kraj agresor warunków porozumienia w sprawie Inicjatywy Zbożowej Morza Czarnego i wznowienia "korytarza zbożowego". Zostało to omówione na konferencji prasowej w Soczi po rozmowach między Recepem Tayyipem Erdoganem a Władimirem Putinem, donosi Rail.insider powołując się na Ukrinform.

 

"Jedną z kwestii, na których się skupiliśmy, było wznowienie inicjatywy czarnomorskiej. Alternatywne propozycje wprowadzone do porządku obrad nie mogą stanowić trwałego modelu, takiego jak współpraca czarnomorska... W tym kontekście przygotowaliśmy nowy pakiet propozycji dla ONZ i jesteśmy gotowi do przeprowadzenia konsultacji w tym kierunku" - powiedział turecki prezydent.

Władimir Putin z kolei podkreślił, że zobowiązania wynikające z umowy, które dotyczyły strony rosyjskiej, nie zostały wypełnione, a Federacja Rosyjska jest gotowa powrócić do umowy, jeśli jej warunki zostaną w pełni spełnione.

Recep Tayyip Erdoğan podkreślił, że Turcja jest gotowa ponownie aktywnie odgrywać rolę mediatora w celu zakończenia wojny i osiągnięcia pokoju.

Jeśli chodzi o dostawy rosyjskiego zboża, strony ogłosiły porozumienie o dostawie 1 mln ton do najbiedniejszych krajów z udziałem Kataru. Jednocześnie, według prezydenta Federacji Rosyjskiej, projekt nie jest alternatywą ani zamiennikiem korytarza zbożowego Morza Czarnego.

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

28 września – Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolni...

Wraz z nadejściem jesieni rośnie zainteresowanie konsumentów alkoholami mocnymi....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę