aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Posiedzenie Komitetu monitorującego PROW 2014 – 2020

27 czerwca 2018
Posiedzenie Komitetu monitorującego PROW 2014 – 2020
MRiRW

Komitet Monitorujący Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, któremu przewodniczył Ryszard Zarudzki Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na posiedzeniu, które odbyło się 25 czerwca 2018 r. zatwierdził Roczne Sprawozdanie z wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 za rok 2017.

 
Komitet Monitorujący pozytywnie zaopiniował także zmiany Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, dotyczące między innymi:
  • wprowadzenia możliwości udzielania wsparcia na odtworzenie potencjału produkcji rolnej, zniszczonego w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń u świń utrzymywanych w gospodarstwie lub w związku z nakazem likwidacji zwierząt w gospodarstwie z obszaru zapowietrzonego lub zagrożonego. Pomoc będzie polegała na wsparciu inwestycji dotyczących produkcji roślinnej lub zwierzęcej innej niż produkcja świń;
  • zmiany sposobu wyznaczenia obszarów z ograniczeniami naturalnymi (ONW) typ nizinny;
  • możliwości uzyskania płatności w Pakiecie 1. Rolnictwo zrównoważone rolnikom, którzy w zmianowaniu stosują tytoń.

Po zaakceptowaniu zmian przez Komisję Europejską zostaną one wprowadzone do krajowego porządku prawnego poprzez stosowne rozporządzenia.

Na posiedzeniu omówiono również stan realizacji Programu oraz przedstawiono informację dotyczącą Strategii komunikacyjnej za rok 2017, a także plan działań informacyjno- reklamowych na rok 2019.

Zaprezentowano wyniki badań ewaluacyjnych Programu oraz przeprowadzono konstruktywną dyskusję na temat stanu wdrożenia i rekomendacji płynących z dotychczasowych doświadczeń oraz badań ewaluacyjnych.

Podsekretarz Stanu Ryszard Zarudzki podziękował Komitetowi Monitorującemu Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 za aktywność oraz konstruktywne wnioski związane z wdrożeniem Programu.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Oceniając coraz bardziej dramatyczne wydarzenia na granicy Polsko-Ukraińskiej i ...

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”stan...

Europa tonie w Ukraińskim zbożu. Tylko od 01 stycznia do 15 lutego 2024 roku Ukr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę