aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Posłowie zajmą się sytuacją na rynku mleka i wieprzowiny, a senatorowie - Prawem łowieckim

7 czerwca 2016
Posłowie zajmą się sytuacją na rynku mleka i wieprzowiny, a senatorowie - Prawem łowieckim

W dniu 8 czerwca 2016 r. o godz. 10:00 sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi wysłucha informacji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat sytuacji na rynku mleka, w tym importu mleka i koncentratów mlecznych oraz produktów mleczarskich, karach za nadprodukcję mleka – możliwości umorzenia kar dla rolników za przekroczenie kwot mlecznych oraz rozpatrzy wniosek o powołanie Podkomisji nadzwyczajnej do spraw monitorowania programu zwiększenia wykorzystania polskiego białka roślinnego w paszach.

W tym samym dniu o godz. 16:00 posłowie porusza temat polskich firm w roli liderów w Europie Środkowo-Wschodniej – czy polskie spółki sektora rolno-spożywczego są w stanie konsolidować rynek w regionie, czy są skazane na przejęcie przez globalne koncerny? – referuje Minister Skarbu Państwa. Ponadto, Komisja wysłucha informacji ministrów: Finansów oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat nowych regulacji prawnych a przyszłości rolnictwa oraz sektora rolno-spożywczego, w tym podatku obrotowego, eliminacji nieuczciwych praktyk przez sieci handlowe, nieterminowych regulacji zobowiązań.

W dniu 9 czerwca 2016 r. o godz. 08:30 Komisja przeprowadzi pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (druk nr 469) – przedstawi Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ponadto Komisja rozpatrzy uchwały Senatu w sprawie ustawy o rejestracji i ochronie nazw i oznaczeń produktów rolnych i środków spożywczych oraz o produktach tradycyjnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 541) oraz uchwałę Senatu w sprawie ustawy o wyścigach konnych (druk nr 542).

W tym samym dniu o godz. 15:30 posłowie wysłuchają informacji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat odstrzału sanitarnego, poruszą temat chlewni przemysłowych i chowu nakładczego w Polsce – szansa czy zagrożenie, ich wpływ na środowisko oraz omówią szanse na odbudowę pogłowia trzody chlewnej w Polsce.

Senacka Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 7 czerwca 2016 r. o godz. 16.00 wysłucha informacji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat aktualnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

W tym samym dniu o godz. 18.00, wspólnie z Komisją Środowiska, senatorowie rozpatrzą ustawę o zmianie ustawy – Prawo łowieckie (druk senacki nr 185, druki sejmowe nr 219, 324 i 324-A).

krir.pl


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę