FestiwalZupSwiata_250817
CTR_80917

Powrót hossy na rynku złota

30 sierpnia 2016
Powrót hossy na rynku złota

Od początku roku dolarowe ceny złota wzrosły o 25%, zaliczając najlepsze pierwsze półrocze od 36 lat. Zasięg i trwałość tego ruchu pozwalają zaryzykować tezę, że stanowi on początek nowej hossy i koniec trwającej ponad cztery lata bessy.

– Nie mogę dać żadnej gwarancji, że ceny złota nie powrócą poniżej 1.200 czy nawet 1.000 USD za uncję.  Jednakże jestem gotów zaryzykować tezę, że rynek złota wszedł w nowy trend wzrostowy. Jeśli mam rację, to za kilka lat ceny złota mogą znaleźć się zdecydowanie wyżej – mówi Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.

Pierwsze półrocze charakteryzowało się rekordowym inwestycyjnym popytem na złoto. Inwestorzy kupili o 16% więcej królewskiego metalu niż w czasie apogeum pierwszej fazy kryzysu finansowego w 2009 roku. W metal szlachetny kruszec „wchodzili” wielcy inwestorzy tego świata z George’em Sorosem na czele.

Co takiego wydarzyło się na początku 2016 roku, że poważni gracze z wielkimi sukcesami i wieloletnim doświadczeniem zaczęli ładować grube miliardy dolarów w „barbarzyński relikt”? Czy polityka banków centralnych doprowadzi do znacznie wyższych cen złota w przyszłości? Na te i inne pytania odpowiedzi szukamy w analizie zatytułowanej „Powrót hossy na rynku złota”.

Więcej informacji na ten temat: Powrót hossy na rynku złota.

Informacje o firmie

infowire.pl / bankier.pl


POWIĄZANE

Komisja Europejska opublikowała we wtorek zbiór wytycznych dla państw członkowsk...

Sejmowa komisja rolnictwa negatywnie zaopiniowała wniosek grupy posłów o wyrażen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę