aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Poznaj najważniejsze elementy polisy wakacyjnej

9 marca 2020
Poznaj najważniejsze elementy polisy wakacyjnej

Polacy coraz częściej myśląc o miejscu na wakacyjny wypoczynek, wybierają zagraniczne kurorty oraz egzotyczne kraje. Wzrost mobilności sprawił, że na rynku ubezpieczeniowym już jakiś czas temu pojawiły się dedykowane rozwiązania, które mają za zadanie zabezpieczyć finanse turystów. Z tego tekstu dowiesz się, co powinna zawierać polisa wakacyjna.

Gdzie kupić polisę wakacyjną?

Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj kontaktu z firmą ubezpieczeniową preferujesz. Możesz wybrać się do stacjonarnego biura lub wykorzystać Internet i za jego pośrednictwem kupić korzystne ubezpieczenie. Wystarczy tylko, że znajdziesz jedną z ogólnodostępnych porównywarek ubezpieczeń i wpiszesz kilka informacji o sobie, by móc po chwili cieszyć się całą listą najkorzystniejszych ofert przygotowanych zgodnie z Twoimi preferencjami. Najlepszą ofertę znajdziesz w porównywarce ubezpieczeń https://wakacyjnapolisa.pl/.

 

Poznaj pięć najważniejszych elementów polisy wakacyjnej

 

1. Koszty leczenia

Leczenie poza granicami Polski jest bardzo drogie. Koszty pomocy medycznej potrafią zrujnować przeciętnego Kowalskiego i sprawić, że popadnie w długi. Jest jednak na to dobry sposób - polisa wakacyjna. Dzięki niej będziesz mógł leczyć się poza granicami kraju bez obawy o wysokie koszty. Pamiętaj również, że wiele kurortów jest położonych z dala od dużych skupisk miejskich i nie sposób w ich okolicy znaleźć publicznych placówek medycznych, w których obowiązuje karta EKUZ. Właśnie w takich sytuacjach przydaje się ubezpieczenie turystyczne.

 

2. OC

Nie zawsze to Ty będziesz ofiarą niebezpiecznych zdarzeń. Może stać się tak, że taka sytuacja zaistnieje z powodu Twojego działania, a poszkodowane zostaną osoby trzecie. Wtedy ubezpieczyciel pomoże Ci i pokryje koszty związane z zadośćuczynieniem dla ofiar wypadku. Twoim zadaniem jest tylko spisanie stosownego porozumienia, które pozwoli, by sprawa została załatwiona w sposób polubowny bez angażowania sądu.

 

3. NNW

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków to pakiet, który bezwzględnie musi znaleźć się w Twojej umowie ubezpieczeniowej. Jeśli w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia ucierpisz, a stan Twojego zdrowia znacznie się pogorszy, możesz liczyć na środki finansowe od ubezpieczyciela, które będziesz mógł przeznaczyć na leczenie lub rehabilitację. Wysokość odszkodowania zależy przede wszystkim od zapisów w umowie, dlatego warto, żebyś przed podpisaniem dokumentów przeczytał dokładnie OWU (Ogólne Warunki Umowy). Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje.

 

4. Zadośćuczynienie za utratę bagażu

Na lotniskach często panuje zamieszanie i nietrudno wtedy o zagubienie lub kradzież bagaży. W takiej sytuacji firma ubezpieczeniowa pokryje koszty rzeczy, które musiałeś kupić, by przetrwać wakacje. Ważne są jednak paragony i rachunki ze sklepów, ponieważ to właśnie te dokument stanowią dowód dla ubezpieczyciela oraz podstawę do wypłaty środków z polisy.

 

5. Zadośćuczynienie za odwołaną wycieczkę

Czasami bywa tak, że w ostatniej chwili wyjazd zostaje odwołany i to w dodatku nie z Twojej winy. Możesz wtedy liczyć na odszkodowanie, które pokryje poniesione przez Ciebie koszty. Warunkiem jest to, by odwołanie nie było bezpośrednim wynikiem Twojego działania lub złej woli. Dowiedz się więcej o rezygnacji z wycieczki a zwrocie kosztów na https://wakacyjnapolisa.pl/

 

Podsumowanie

Polisa wakacyjna to produkt, który musi zawierać w sobie kilka elementów, by być w 100% przydatnym i rzeczywiście chronić Twoje bezpieczeństwo finansowe. Zwróć koniecznie uwagę na zakres ochrony Twojej polisy, a w razie potrzeby rozszerz ją o wybrane pakiety. Sprawdź, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne przed wyjazdem w góry.

 


POWIĄZANE

Jak było do przewidzenia, tuż po wyborach samorządowych, burmistrzowie, wójtowie...

Decyzja o wyborze odpowiedniej karmy jest kluczowa dla zdrowia psa i jego samopo...

W dzisiejszych czasach rolnictwo to nie tylko ciężka praca, ale także biznes, kt...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę