Poznań/Spółka Levant Foods przejęła firmę Rolpak

7 września 2017
Poznań/Spółka Levant Foods przejęła firmę Rolpak

Importer, eksporter i producent produktów spożywczych, poznańska spółka Levant Foods poinformowała w środę o przejęciu firmy Rolpak. Działające we Wrześni przedsiębiorstwo zajmuje się konfekcjonowaniem m.in. bakalii i przypraw.

Spółka poinformowała w komunikacie prasowym, że zakład produkcyjny we Wrześni ma być zmodernizowany, planowane jest poszerzanie oferty przejętej firmy i zwiększenie sprzedaży jej produktów w kraju i za granicą. Wzrosnąć ma też zatrudnienie. Do tej pory w Rolpaku pracowało 12 osób.

"Levant Foods, przejmując Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Rolpak, zyskuje sprawnie działający zakład produkcyjny z wykwalifikowaną kadrą i nowe możliwości produkcji. Pozyskuje też know-how w dziedzinie produkcji i sprzedaży przypraw i bakalii” – podała spółka.

Rolpak w swojej ofercie posiada bakalie, suszone owoce, pestki, ziarna i nasiona, koncentraty spożywcze i przyprawy w różnego rozmiaru opakowaniach. 5 linii produkcyjnych pozwala na maksymalną moc produkcyjną na poziomie 64 tys. opakowań na zmianę.

W przejętej firmie zaplanowano inwestycje i modernizacje konieczne przy rozszerzaniu asortymentu. Spółka podała, że trwają rozmowy z dostawcami maszyn i wyposażenia linii produkcyjnych. W planach jest też inwestycja w maszynę typu doypack, która umożliwi produkcję opakowań stojących.

 

Rafał Pogrzebny (PAP)


POWIĄZANE

Minister Jan Krzysztof Ardanowski powołał w środę na stanowisko Dyrektora Genera...

Ponad 120 razy interweniowali w środę do godz. 23 wielkopolscy strażacy po ulewn...

Rynek lodów wegańskich ma duży potencjał i to nie tylko z uwagi na fakt, iż jedn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę