aaa_TSW_2023
CTR_2023

Pożyczka gotówkowa bez niespodzianek. Nie trzeba iść do banku

5 października 2023
Pożyczka gotówkowa bez niespodzianek. Nie trzeba iść do banku
artykuł sponsorowany

Coraz więcej spraw można dziś załatwić bez wychodzenia z domu. Usługi bankowe nie są wyjątkiem. Do dyspozycji klientów jest bankowość internetowa i mobilna, ale to nie wszystko. Mogą oni również skorzystać z pożyczki gotówkowej online. Na czym ona polega i czy jest bezpieczna?

Pożyczki gotówkowe online bez zaświadczeń – czym są?

Takie produkty bankowe nie różnią się swoimi warunkami od standardowych pożyczek gotówkowych (RRSO 13,2%, kalkulacja dokonana na 24.04.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie)*. Odmienność polega jednak na tym, że aby z nich skorzystać, nie trzeba odwiedzać stacjonarnej placówki banku. Wszystkie formalności można przeprowadzić w sieci – bez wychodzenia z domu. Jak to działa?

Pożyczka gotówkowa online jest dostępna w Internecie. Aby się o nią ubiegać, należy wejść na stronę wybranego banku. Możesz również zalogować się do bankowości mobilnej, jeśli interesuje cię oferta instytucji finansowej, która prowadzi twoje konto.

Jeśli jesteś już klientem danego banku, procedura będzie łatwiejsza, ponieważ nie będzie konieczności weryfikowania twoich danych czy dokładnego badania zdolności kredytowej. Bank ma podgląd twojego rachunku, dlatego może szybko ocenić, jakie są twoje dochody i wydatki.

Warto podkreślić, że pożyczki online bez zaświadczeń oferują także firmy pożyczkowe – pozabankowe. Aby uniknąć niespodzianek, rekomenduje się jednak korzystanie z usług standardowych banków. 

Pożyczka gotówkowa przez Internet bez zaświadczeń – w banku czy firmie pożyczkowej?

Pożyczki gotówkowe online zwykle są przyznawane na stosunkowo niskie kwoty (najczęściej do kilkunastu tysięcy złotych). Procedury są więc uproszczone, a klienci nie są tak dokładnie weryfikowani, jak na przykład przy kredycie hipotecznym.

Nie należy jednak tracić czujności, nawet jeśli planujesz wziąć pożyczkę online na niewielką sumę pieniędzy, zwróć się w tej sprawie do banku. Unikaj korzystania z usług parabanków, firm pożyczkowych i innych podmiotów, które nie są bankami, a oferują pożyczki gotówkowe online bez zaświadczeń. Zadłużenie się w takich miejscach może być dla ciebie bardzo niekorzystne. Wynika to przede wszystkim z wysokiego oprocentowania, które sprawia, że oddajesz znacznie więcej, niż pożyczyłeś. Nie jesteś również tak dobrze chroniony prawnie, jak podczas korzystania z usług standardowego banku.

Aby nie narazić się na przykre niespodzianki, unikaj zatem brania pożyczek online typu chwilówki. Znacznie wygodniej i bezpieczniej zrobisz to w banku. Jeśli natomiast z jakichś przyczyn musisz zwrócić się do firmy pożyczkowej, bardzo dokładnie czytaj umowę, aby zadbać o swoje finanse.

Pożyczka gotówkowa online bez zaświadczeń a zdolność kredytowa

Dopisek „bez zaświadczeń” może sugerować, że do uzyskania pożyczki gotówkowej w takiej formie nie jest konieczna odpowiednia zdolność kredytowa. Nie jest to jednak prawda. Rzeczywiście nie musisz dostarczać do banku:

  • wyciągu z konta,
  • umowy o pracę,
  • zaświadczenia o zarobkach,
  • rozliczenia podatkowego,
  • zaświadczenia o tym, ile osób liczy twoje gospodarstwo domowe.

Nie oznacza to jednak, że bank nie zweryfikuje cię, jako potencjalnego kredytobiorcy.  Badanie zdolności kredytowej odbywa się zawsze – niezależnie od tego, jaka forma pożyczki cię interesuje. Bank nie wymaga od ciebie zaświadczeń, ponieważ twój profil kredytobiorcy sprawdza w bazach dłużników, na przykład w Biurze Informacji Kredytowej.

Trzeba więc mieć świadomość, że pożyczka gotówkowa przez Internet bez zaświadczeń jest bardzo wygodną formą pozyskania dodatkowych środków. Nie jest jednak przeznaczona dla osób zadłużonych lub niewypłacalnych.

*Nota prawna: Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.

 

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

To wyjątkowe wydarzenie i idealna okazja, by rozprawić się z “rybimi” mitami, po...

Polska umacnia swoją pozycję europejskiego lidera w produkcji mięsa drobiowego! ...

Naukowcy z Wydziału Biologii UW planują udostępniać rolnikom, hodowcom roślin i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę