aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Prąd bez przerwy zawsze tam, gdzie go potrzebujesz

7 października 2020
Prąd bez przerwy zawsze tam, gdzie go potrzebujesz

Własne źródło energii elektrycznej zapewnia możliwość generowania prądu tam, gdzie w danej chwili go potrzebujemy i jednocześnie daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Nowoczesne osiągnięcia naukowo-techniczne oferują różne rozwiązania, ale najbardziej popularnym i niezawodnym sposobem wytwarzania własnego prądu jest agregat - nowoczesny, generujący prąd wysokiej jakości, o kompaktowej konstrukcji, cichy, przenośny i oferujący uniwersalne zastosowanie.

 

 

Przenośna mini elektrownia

EU 22i (2,2kW) to jednofazowy agregat prądotwórczy Honda w formie małej walizki przeznaczony do zasilania sprzętu RTV AGD podstawowego użytku w domu, nowoczesnych elektronarzędzi i wrażliwych na jakość prądu odbiorników elektronicznych jak laptop, ekrany LED, telefon komórkowy. Wyposażony w gniazdo DC, umożliwia także ładowanie akumulatorów samochodowych rozwiązując problem ewentualnej awarii pojazdu w trasie. Sprawdza się również jako niezawodne źródło prądu podczas podróży kamperem oraz do zasilania stacji monitorujących loty dronów. Moc mini elektrowni, agregat zawdzięcza nowemu silnikowi Honda GXR120, nowej prądnicy i udoskonalonej wersji inwertera. Silnik wydłuża czas pracy agregatu na jednym zbiorniku paliwa, zależnie od wartości obciążenia, do prawie 4h, a w Trybie Pracy Ekonomicznej nawet do 7-8h, obniżając jednocześnie koszty eksploatacji agregatu.

 

Czysty prąd najwyższej jakości

Ważnym elementem każdego agregatu prądotwórczego, który definiuje jakość urządzenia oraz jakość wytwarzanego prądu, jest, obok silnika i rodzaju stabilizacji napięcia, prądnica. Ze względu na nowy silnik, EU 22i otrzymał nową prądnicę – wysokoprzepustową, ze zmodyfikowanymi proporcjami magnesów do liczby uzwojeń. Oznacza to, że w tej prądnicy zastosowano cieńsze magnesy, które umożliwiły zainstalowanie większej liczby uzwojeń w cewkach. Najnowszy zespół „prądnica-silnik-inwerter” udoskonala jakość urządzenia i zapewnia najwyższą jakość wytwarzanej energii elektrycznej. W efekcie, agregat EU 22i wpływa na wydłużoną żywotność zasilanych odbiorników.

 

Inwerterowa stabilizacja napięcia

Inwerter jest najnowocześniejszym systemem stabilizacji napięcia i częstotliwości. Działana zasadzie przetwornicy AC-DC-AC, w której występują trzy etapy konwersji przebiegu napięcia, gdzie AC oznacza napięcie zmienna, a DC – stałe. Inwerter funkcjonuje niezależnie od obrotów silnika, dlatego prędkość obrotowa silnika nie ma wpływu na częstotliwość stabilizacji. Jest to również najszybciej działający system stabilizacji napięcia, dzięki czemu podczas najmniejszych wahań obciążenia, prąd zachowuje znamionowe wartości napięcia oraz częstotliwości. Jest najbezpieczniejszy dla odbiorników i wręcz konieczny w przypadku odbiorników elektronicznych niezwykle czułych na jakość prądu. W agregacie Honda EU 22i zastosowano najnowszą wersję inwertera, który zwiększa wydajność tego agregatu i jednocześnie zapewnia wytwarzanie czystego prądu o jakości przewyższającej ten dostępny w domowych gniazdach. Ze względu na silnik o większej mocy, prądnicę oraz inwerter, w agregacie EU 22i udoskonalono system chłodzenia dodając nowe kanały wentylacyjne, które zwiększają wydajność urządzenia.

 

Jeszcze większy komfort obsługi

W agregacie HondaEU 22i zastosowano całkowicie nowe rozwiązanie – zawór paliwa, który ułatwia użytkownikom prawidłową obsługę agregatu poprzez całkowite wypalenie paliwa. Dzięki temu rozwiązaniu można uniknąć jednego z najczęstszych błędów w obsłudze, czyli uruchamiania urządzenia na przestarzałym paliwie co w następstwie powoduje problemy z uruchomieniem silnika i skraca żywotność agregatu. Zawór paliwa jest uruchamiany przekrętłem służącym do włączania i wyłączania agregatu. Zamknięty, powoduje wypalenie paliwa i automatyczne wyłączenie silnika po skończonej operacji.

Obsługę agregatu znacznie ułatwia także większy wlew oleju oraz nowa stalowa osłona obudowy w miejscu, gdzie znajduje się linka startera, dzięki której linka jest dodatkowo chroniona przed mechanicznym uszkodzeniem. Nowoczesna jakość agregatu Honda EU 22i odznacza się także w przejrzystym układzie panelu przedniego, na którym, jak na dłoni, znajdują się wszystkie kontrolki (oleju, błędu trybu pracy, pracy agregatu), gniazda elektryczne, bezpieczniki gniazd, przełącznik trybu pracy ECO, gniazdo uziemiające oraz gniazdo DC i gniazda równoległego połączenia dwóch generatorów czyli autosynchronizacji. Jest to dodatkowa opcja umożliwiająca łączenie 2 modeli EU 22i w celu podwojenia maksymalnej mocy wyjściowej do 4,4 kW, gdy zaistnieje potrzeba zasilania większej liczby odbiorników. Trzeba zawsze pamiętać, że agregat powinien mieć odpowiednio dobraną moc czynną, a moc czynna agregatu musi być większa od zsumowanej mocy wszystkich odbiorników, przy czym trzeba uwzględnić fakt, że każdy odbiornik potrzebuje więcej mocy w chwili rozruchu.

www.mojahonda.pl

 

 

Aries Power Equipment jest Generalnym Dystrybutorem Maszyn i Urządzeń HONDA w Polsce i od 1992 r. wprowadza na polski rynek szeroką gamę produktów HONDA – lidera światowej myśli technologicznej i marki znanej na świecie z wysokiej jakości produkowanych maszyn.

Od wielu lat HONDA znajduje się w światowej czołówce najlepszych marek. W najnowszym rankingu „Best Global Brands 2019” (Najlepsze Marki Świata), Honda zajmuje 29. pozycję. Marka Honda jest również od lat doceniana za stosowanie rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Koncern stale pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami problemów związanych ze zmianami klimatycznymi w celu zachowania czystego powietrza i efektywnego wykorzystywania zasobów. Koncern Honda, idąc z duchem potrzeb nowoczesnego świata, rozwija m. in. ekologiczną technikę w ogrodzie proponując nowe urządzenia bateryjne oraz przyjazne dla otoczenia, wyciszone urządzenia spalinowe o ponadnormatywnie obniżonym poziomie emisji spalin.

Aries Power Equipment od lat jest uznanym dostawcą najwyższej jakości produktów dla osób indywidualnych oraz instytucji publicznych i służb państwowych. Firma oferuje nowoczesne urządzenia HONDA do pielęgnacji ogrodów, jak inteligentny robot koszący Honda Miimo, wielozadaniowe kosiarki Super Komfort oraz IZY, kosiarki akumulatorowe IZYON, narzędzie wielofunkcyjne Honda Versatool do kompleksowej pielęgnacji zieleni, profesjonalny zestaw Multipro do pielęgnacji zieleni i utrzymania przestrzeni miejskich oraz silniki do maszyn, agregaty prądotwórcze, motopompy, odśnieżarki oraz karczownice do wysokich traw OREC i maszyny do zrębkowania GTS wyposażone w niezawodne silniki Honda. Aries Power Equipment dostarcza także produkty HONDA MARINE, tj. silniki zaburtowe i łodzie motorowe. Jako firma z kapitałem japońskim jest również wyłącznym dystrybutorem maszyn i urządzeń japońskich producentów Kubota, Mikasa, OREC, Daishin, Matsusaka i Airman. Oferta firmy jest dostępna w ponad 200 Autoryzowanych Punktach Dilerskich i Serwisowych w Polsce.

www.mojahonda.pl

 

Biuro prasowe Honda / Aries Power Equipment


POWIĄZANE

Czy kiedykolwiek doznałeś kontuzji podczas surfowania we Francji i potrzebowałeś...

Faktograf i IPI uruchamiają zasób dla dziennikarzy, opracowany po 18 miesiącach ...

We wtorek europosłowie ponownie wybrali Robertę Metsolę (EPP, MT) na przewodnicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę