aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

50 lat Banku Spółdzielczego w Namysłowie

19 czerwca 2002

2 grudnia 2000 r. gościłam na uroczystościach obchodów 50-lecia działalności banku plasującego się w ścisłej czołówce sektora polskich banków spółdzielczych, a mianowicie Banku Spółdzielczego w Namysłowie.

Przemyślana, długofalowa strategia tego banku, jego współpraca z lokalnym środowiskiem, aktywny udział w rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, sumiennie realizowana polityka wspierania lokalnych inicjatyw - to czynniki, które zapewniły mu trwałe miejsce w krajobrazie społeczno-gospodarczym tego regionu, jak również województwa, a nawet kraju. Miało to swoje odzwierciedlenie podczas uroczystości, gdy to na ziemię namysłowską przybyli licznie oficjele z całej Polski. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele oddziałów Narodowego Banku Polskiego oraz Banku Gospodarki Żywnościowej na czele z prezesem Zarządu BGŻ Michałem Machlejdem. W Namysłowie gościli także licznie przedstawiciele samorządów lokalnych, związków i organizacji spółdzielczych, świata biznesu, kultury i nauki, dostojnicy kościelni. Gospodarz uroczystości, prezes Zarządu namysłowskiego banku Zygmunt Zubek zaprosił na przyjęcie do swego bankowego domu VIP-ów z całego kraju. Bank Spółdzielczy w Namysłowie jest jednym z największych banków w Polsce. Zachowując swój spółdzielczy charakter, stał się bankiem na miarę wyzwań przyszłości. Osiągane przez niego doskonałe wyniki ekonomiczno-finansowe, a także bardzo rozwinięta, efektywnie współpracująca sieć aż 15 placówek, w tym 7 oddziałów, 6 punktów kasowych i jednej filii, są gwarantem jego powodzenia i sytuują go na poziomie europejskim. Dolnośląski Bank Regionalny SA jest dumny z takiego partnera. Te i tym podobne stwierdzenia padały z ust wdzięcznych za zaproszenie oraz dotychczasową dobrą współpracę gości.
Uroczystości jubileuszowe w Namysłowie sławiły prawdę o wyższości czynnika ludzkiego nad materialnym: Bank to przecież przede wszystkim ludzie. Wielokrotnie podkreślano, że BS w Namysłowie zawdzięcza osiągane sukcesy w pierwszej kolejności swoim pracownikom pod kierownictwem Rady Nadzorczej i Zarządu. To właśnie ich fachowa wiedza, olbrzymie zaangażowanie i niezwykle cenne doświadczenia, płynące z długoletniej pracy na rzecz bankowości spółdzielczej, są kamieniem węgielnym w budowaniu silnej i ugruntowanej pozycji na rynku lokalnym. Owe zasługi zostały docenione podczas uroczystości poprzez wręczenie pracownikom banku ważnych odznaczeń bankowych i spółdzielczych. Odznaczeniom wtórowały słowa prezes Wiesławy Sietczyńskiej: Państwu - mieszkańcom tego regionu oraz udziałowcom i klientom Banku Spółdzielczego w Namysłowie gratuluję takiego banku, takich pracowników i takiego prezesa.
W trakcie ceremonii wyróżniani byli nie tylko pracownicy, lecz przede wszystkim przedstawiciele współpracujących z bankiem samorządów lokalnych. To przecież efektywna współpraca i przyjaźń z nimi zaprowadziły namysłowski bank na czołówki lokalnych i krajowych rankingów oraz szczyty ogólnopolskich konkursów.

Pozaekonomicznym atutem banku w Namysłowie, prócz świetnie wyszkolonej kadry, jest także przywiązanie do tradycji. Znalazło to swój wyraz w ceremonii przekazania sztandaru jubileuszowego przedstawicielom władz banku, połączonej z tradycyjnym wbijaniem gwoździ przez zaproszonych gości. Na sztandarze widnieje napis: W służbie Bogu i Ojczyźnie. Jego obecność będzie odtąd przyświecała najważniejszym uroczystościom i świętowaniu kolejnych sukcesów banku.


POWIĄZANE

Praca dla opiekunek w Niemczech to nie tylko źródło dochodu, ale także możliwość...

Każda firma z sektora rolniczego wie, jak trudno jest walczyć o uwagę klientów, ...

We wtorek posłowie z Komisji Wolności Obywatelskich wraz z ekspertami i zaintere...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę