Prezydent Duda: ochrona klimatu to nie tylko ograniczenie emisji

4 grudnia 2018
Prezydent Duda: ochrona klimatu to nie tylko ograniczenie emisji

Na ochronę klimatu i tworzenie lepszych warunków życia na naszej planecie trzeba spojrzeć w sposób całościowy – mówił w poniedziałek, w Katowicach prezydent Andrzej Duda. Ochrona klimatu to nie tylko ograniczenie emisji, ale też walka z pustynnieniem i dbałości o bioróżnorodność - dodał.

Prezydent podkreślił podczas wspólnej z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem konferencji prasowej, że w procesie ochrony klimatu ważne są trzy elementy - technologia, człowiek, przyroda.

"Te wszystkie trzy czynniki we wszystkich działaniach związanych z ochroną klimatu muszą być uwzględniane. Oczywiście chronimy klimat dla człowieka, ale w tej ochronie klimatu chcemy również uwzględnić warunki życia. Ochrona klimatu to nie tylko ograniczenie emisji, ale to także walka z pustynnieniem, to kwestia dbałości o bioróżnorodność, co jest objęte kolejnymi konwencjami przyjętymi przez ONZ" - mówił prezydent Duda.

Jak dodał, na ochronę klimatu i tworzenie lepszych warunków życia na naszej planecie trzeba spojrzeć w sposób całościowy. "To jest polska propozycja, żeby realizować podejście holistyczne, patrzeć na te kwestię ochrony klimatu z bardzo wielu punktów widzenia" - powiedział Duda.

 

Marzena Kozłowska, Mateusz Roszak (PAP)


POWIĄZANE

Niezależnie od sytuacji panującej w kraju i za granicą, maj jest miesiącem, któr...

1. czerwca, rozpoczął się kolejny nabór wniosków o przyznanie wsparcia na zalesi...

Pandemia COVID-19 wywołała efekt domina, dramatycznie wpływając na zdrowie, życi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę