informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Prezydent Duda: ochrona klimatu to nie tylko ograniczenie emisji

4 grudnia 2018
Prezydent Duda: ochrona klimatu to nie tylko ograniczenie emisji

Na ochronę klimatu i tworzenie lepszych warunków życia na naszej planecie trzeba spojrzeć w sposób całościowy – mówił w poniedziałek, w Katowicach prezydent Andrzej Duda. Ochrona klimatu to nie tylko ograniczenie emisji, ale też walka z pustynnieniem i dbałości o bioróżnorodność - dodał.

Prezydent podkreślił podczas wspólnej z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem konferencji prasowej, że w procesie ochrony klimatu ważne są trzy elementy - technologia, człowiek, przyroda.

"Te wszystkie trzy czynniki we wszystkich działaniach związanych z ochroną klimatu muszą być uwzględniane. Oczywiście chronimy klimat dla człowieka, ale w tej ochronie klimatu chcemy również uwzględnić warunki życia. Ochrona klimatu to nie tylko ograniczenie emisji, ale to także walka z pustynnieniem, to kwestia dbałości o bioróżnorodność, co jest objęte kolejnymi konwencjami przyjętymi przez ONZ" - mówił prezydent Duda.

Jak dodał, na ochronę klimatu i tworzenie lepszych warunków życia na naszej planecie trzeba spojrzeć w sposób całościowy. "To jest polska propozycja, żeby realizować podejście holistyczne, patrzeć na te kwestię ochrony klimatu z bardzo wielu punktów widzenia" - powiedział Duda.

 

Marzena Kozłowska, Mateusz Roszak (PAP)


POWIĄZANE

W związku z informacją resortu rolnictwa o tym, że w bieżącym roku nie zostały z...

Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej, realizując wniosek VIII Walnego Zgromadzeni...

Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej po rozpatrzeniu wniosku, który wpłynął do Ko...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę