Priorytety ponownie wybranego przewodniczącego grupy roboczej „Wino” Copa i Cogeca

24 kwietnia 2018
Priorytety ponownie wybranego przewodniczącego grupy roboczej „Wino” Copa i Cogeca

Nowo wybrany w ramach reelekcji przewodniczący grupy roboczej „Wino” Copa i Cogeca, Thierry Coste wskazał dziś w Brukseli priorytety na najbliższe dwa lata. Podkreślił przede wszystkim konieczność znalezienia rozwiązań problemów związanych z dostosowaniem do zmian klimatycznych oraz z ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

W wypowiedzi po przeprowadzonych wyborach, przewodniczący grupy roboczej „Wino” Copa i Cogeca, Thierry Coste powiedział: „Po tym, jak w zeszłym roku nasze winnice ciężko odczuły konsekwencje zmian klimatycznych, w trakcie mojej kolejnej kadencji za kwestię priorytetową uznałem znalezienie rozwiązań problemów związanych z nowymi warunkami pogodowymi oraz
zapewnienie społeczeństwa o zrównoważonym charakterze sektora wina, jak również o naszym zobowiązaniu do zapewnienia jego żywotności gospodarczej w przyszłości.”

„Kolejnym wyzwaniem, z którym się zmierzymy będzie spełnienie oczekiwań konsumentów w zakresie produkcji przyjaznej środowisku. Wreszcie, moim priorytetem będzie zagwarantowanie odpowiedniej pozycji sektora wina w przyszłej Wspólnej Polityce Rolnej (WPR), przy jednoczesnym zapewnieniu należytego funkcjonowania systemu produkcji wina i jego przyszłości gospodarczej, dodał Coste.

Pan Coste pochodzi z Francji jest producentem wina. W pracy związanej z przewodnictwem grupie wspierać go będzie dwoje wiceprzewodniczący: p. Palma Esposito z Konfederacja Włoskiego Rolnictwa (CONFAGRICOLTURA) oraz p. Christian Schwoere z Niemiec (Deutscher Weinbauverband e.V.).

 

Copa - Cogeca


POWIĄZANE

W związku ze zbliżającym się przyjęciem zmienionych wieloletnich ram finansowych...

Na sesji 27 maja 2020 r. zrealizowano pierwsze transakcje w systemie notowań jed...

Doświadczyliśmy wolnego czasu, wspólnego przygotowywania posiłków i jedzenia w r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę