aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Na Ukrainie przepłacono 6 miliardów hrywien za kolejową logistykę zbóż

11 grudnia 2023
Na Ukrainie przepłacono 6 miliardów hrywien za kolejową logistykę zbóż

Komisja Rolnicza Rady Najwyższej Ukrainy i jej Delegaci Ludowi są zaniepokojeni licznymi przypadkami nieefektywnego wykorzystania wagonów zbożowych spółki Ukrzaliznycja SA. Poinformowano o tym podczas posiedzenia Komisji Polityki Agrarnej i Gruntowej Rady Najwyższej w dniu 7 grudnia, na którym omawiano stan i problemy agrologistyki z infrastrukturą kolejową oraz efektywność wykorzystania taboru w transporcie logistycznym, poinformowała służba prasowa – podaje biuro Aparat Parlamentarny.

Jak zauważono podczas spotkania, rosyjska agresja, blokowanie portów i zmiany dotychczasowych tras ukraińskich ładunków na rynki światowe odbiły się na sektorze rolnym. Stłumione zapotrzebowanie na pewność i odpowiedzialność w logistyce kolejowej znacznie wzmocniło wpływ wstrząsów gospodarczych.

„Według odrębnych danych w 2022 roku producenci rolni przepłacili 6 miliardów hrywien za wewnętrzną kolejową logistykę zbóż i wydali około 30 miliardów hrywien na zakup nadwyżek transportowych. W konsekwencji wzrost cen logistyki spowodował największe straty i straty w sektorze rolniczym od początku wojny” – zauważyli członkowie Komitetu.

Wyrazili także zaniepokojenie informacjami o powszechnych przypadkach długotrwałych przestojów i nieefektywnego wykorzystania towarowych wagonów zbożowych Ukrzaliznyci SA (nieczynnych 5,0 tys. wagonów zbożowych), przy pełnym wykorzystaniu samochodów prywatnych. Posłowie uważają, że przyczyną tej sytuacji jest wysoka cena samochodów Ukrzaliznycji.

„W wyniku dyskusji Komisja podjęła decyzję o skontaktowaniu się z Ministerstwem Rozwoju Gmin, Terytoriów i Infrastruktury Ukrainy oraz JSC Ukrzaliznytsia w celu uzyskania informacji na temat efektywności wykorzystania taboru do logistycznego transportu produktów rolnych w celu ich dalszego eksportu.” - podsumowuje biuro Komisji Rolniczej Rady Najwyższej .

orpac e-mk, ppr.pl na podst źródło: "АПК-Информ"


POWIĄZANE

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...

Myjka Karcher K5 to zaawansowane urządzenie, które stanowi klucz do efektywnego ...

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę