Adama_Spyrale_1-31.05.21

Produkcja świń w Chinach wzrośnie o ponad 19% w 2021 roku

18 maja 2021
Produkcja świń w Chinach wzrośnie o ponad 19% w 2021 roku

Według ekspertów w 2021 roku produkcja żywca ma wzrosnąć o 19,2%, osiągając 613 mln sztuk. Jak szacują analitycy rynku wieprzowiny, całkowita produkcja wyniesie 49,27 mln ton, co oznacza wzrost 19,8% rok do roku.

Główny analityk ds. handlu wieprzowiną w chińskim Ministerstwie Rolnictwa i Spraw Wiejskich dr. Zu Zengyong oczekuje, że podaż świń rzeźnych znacznie wzrośnie od czwartego kwartału br. i zbliży się poziomu produkcji trzody chlewnej sprzed momentu wykrycia w tym kraju ASF.

Afrykański pomór świń wykryty został na terytorium Chin pod koniec 2018 roku i spowodował ograniczenie produkcji trzody chlewnej w niektórych regionach. Od tego momentu rząd Chin dąży do ,,ożywienia” tego sektora i zapewnia, że pomimo nowo wykrytych ognisk, całkowita zdolność produkcji trzody chlewnej w kraju ulega znacznej poprawie, a proces odbudowy pogłowia niezmiennie trwa.

Ostatnie notowania cen trzody chlewnej w ,,Państwie Środka” wzrosły. Aktualnie na cenę wieprzowiny mają głównie wpływ rosnące ceny kukurydzy i śruty sojowej w ostatnich miesiącach. W celu zapewnienia dostaw zbóż paszowych zwiększany jest import kukurydzy i jej substytutów oraz wykorzystywane są zapasy przeterminowanego ryżu. Aby zmniejszyć koszty produkcji producenci koncentrują się na precyzyjnym żywieniu oraz eliminacji nieefektywnych loch. Pomimo intensywnej pracy koszt produkcji pozostanie wyższy o 2-2,16 USD/kg.

Według analityka dr. Zu Zengyong w 2021 roku wzrośnie również spożycie wieprzowiny, szczególnie przy spadku lokalnych cen trzody chlewnej. Przeprowadzona ocena wykazała, że zwiększy się również marża zysku dla producentów.

Tymczasem import wieprzowiny przez Chiny w pierwszym kwartale 2021 roku wyniósł około 1,17 mln ton, co stanowi prawie 30% wzrost rok do roku. Szacuje się, że zacznie on spadać w drugiej połowie roku wraz z postępem odbudowy lokalnego pogłowia trzony chlewnej, a całoroczny import pozostanie na wysokim poziomie około 3,8 mln ton.

 

polsus.pl


POWIĄZANE

O możliwościach wykorzystania najnowszych technologii cyfrowych w rolnictwie roz...

W dniu 14 czerwca br. przedstawiciel OT KOWR Rzeszów uczestniczył w pracach jury...

13 czerwca br. na terenie Agro-Bazaru Bielsko-Biała w Wapienicy odbył się event ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę