aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

„Profilaktyka zdrowotna dla mieszkańców obszarów wiejskich”

9 grudnia 2022
„Profilaktyka zdrowotna dla mieszkańców obszarów wiejskich”

Już jutro, 10 grudnia – biała sobota w Lublinie – program „Profilaktyka zdrowotna dla mieszkańców obszarów wiejskich” na terenie lubelskiej „Elizówki” rolnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji u wybranych lekarzy specjalistów. Akcja stanowi część programu „Profilaktyka zdrowotna dla mieszkańców obszarów wiejskich”, a jej organizatorami są Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie.

Biała sobota zorganizowana zostanie 10 grudnia 2022 r. w godz. 9:00-14:00 w Lubelskim Oddziale Regionalnym ARiMR (sala konferencyjna) na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego, Elizówka 65a. Zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. Konsultacje obejmą następujące specjalności:

urologia
endokrynologia
diabetologia i psychodietetyka
neurologia
kardiologia
rehabilitacja
dietetyka kliniczna.

Dobór specjalistów związany jest z występującymi chorobami cywilizacyjnymi oraz dolegliwościami, na które najczęściej uskarżają się mieszkańcy wsi.

W trakcie wydarzenia będzie można również skorzystać bezpłatnie z podstawowej diagnostyki: EKG, pomiaru ciśnienia czy poziomu cukru we krwi.

W tym dniu osoby cierpiące na przerost prostaty, po konsultacji z lekarzem urologiem, będą mogły zapisać się na darmowy zabieg wycięcia gruczołu krokowego. Zabieg ten zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku przez SPSK nr 4 w Lublinie.

Placówka posiada wysokiej klasy system robotyczny używany m.in. w operacjach urologicznych. Sprzęt pozwala operatorowi na większą precyzję niż podczas tradycyjnej operacji. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia nerwów i naczyń, których naruszenie mogłoby spowodować problemy z potencją czy nietrzymaniem moczu, jest zredukowane do minimum.

Na miejscu będzie można również wygenerować e-skierowanie na badania w ramach programu „Profilaktyka 40 PLUS”, w czym pomogą pracownicy punktu informacyjnego ARiMR.

W godz. 9:00-13:00 odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Przy budynku oddziału regionalnego ARiMR ustawiony zostanie specjalistyczny krwiobus.

Będzie to również okazja do spotkania z pracownikami Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, którzy:

udzielą informacji na temat programów profilaktycznych kierowanych do poszczególnych grup wiekowych,
poinformują o usługach realizowanych przy stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia w Sali Obsługi Klientów w Lublinie przy ul. Nadstawnej 2-4,
umówią klientów na spotkanie z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia i zapiszą na wykonanie w Sali Obsługi Klientów w Lublinie pomiarów: wzrostu, masy ciała, składu ciała, ciśnienia tętniczego krwi, określenia wskaźnika BMI (indeks masy ciała),
-wydadzą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ),
-umożliwią wypełnienie i złożenie wniosku o profil zaufany, a następnie go potwierdzą,
-poinformują o tym, jak korzystać z Internetowego Konta Pacjenta (IKP), udzielą informacji o jego funkcjonalnościach, tj. DietyNFZ, profilaktyka i pierwsza pomoc,
-udzielą informacji na temat programu szczepień przeciwko COVID-19 oraz grypy,
-udzielą innych informacji ogólnych, a także dotyczących szczególnych uprawnień osób z niepełnosprawnościami,
-przekażą listę placówek, które realizują program „Profilaktyka 40 PLUS” w regionie.

Inne wydarzenia profilaktyczne (NFZ) są tutaj- otwórz

Profilatyka zdrowia dla rolnika są tutaj- otwórz


POWIĄZANE

Pelniąacy obowiązki ministra polityki rolnej i żywności Ukrainy Taras Wysocki po...

Jako podało ministerstwo polityki agrarnej Ukrainy, producenci rolni aktywnie an...

15 maja Zarząd Morskiego Portu Gdańsk oficjalnie poinformował o odwołaniu przeta...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę