Projekt „Perfectly Imperfect” już w Polsce

16 lutego 2017
Projekt „Perfectly Imperfect” już w Polsce

Projekt „Perfectly Imperfect” to produkty, których wygląd jest daleki od ideału. Takie produkty są zazwyczaj wyrzucane ze względu nie nieodpowiedni kształt lub rozmiar. „Perfectly Imperfect” to pilotażowy projekt w krajach Europy Środkowej. Jego podstawą jest dobra jakość produktów, które nie wyglądają idealnie. Głównym celem jest edukacja klientów, a – co za tym idzie – mniejsze marnotrawstwo żywności poprzez kupowanie nieidealnie wyglądających warzyw i owoców.

Projekt ten odniósł już sukces w Wielkiej Brytanii, a teraz inicjatywa trafi do 50 sklepów na terenie Europy Środkowej. Od stycznia bieżącego roku w ramach pilotażowego projektu firma Tesco zdecydowała się odbierać takie produkty od dostawców i oferować je klientom po konkurencyjnej cenie w wybranych sklepach.

Do najważniejszych korzyści projektu należy zaliczyć: mniejszą ilość marnowanego jedzenia, wsparcie dla polskich dostawców, świeże produkty doskonałej jakości, konkurencyjną cenę.

W obecnych czasach dominuje myślenie, że najlepsze, najsmaczniejsze i najzdrowsze warzywa i owoce to te, które wyglądają idealnie, jednak te mniej idealne warzywa i owoce są przecież równie smaczne.

Na razie w Polsce projektem objęte są ziemniaki, marchewki, buraki, jabłka, a owoce te i warzywa można kupić w 13 wybranych sklepach Tesco na terenie całego kraju.

FAMMU/FAPA na podst.: inf. prasowa Tesco


POWIĄZANE

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o finansowaniu Wspólnej Polityki Rolnej - ...

Od początku lipca ma zacząć obowiązywać handlowa część umowy o wolnym handlu mię...

Do 18 czerwca br. na terytorium Polski wykryto 34 ogniska ASF oraz ponad 340 prz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę